کد خبر: 618705
تاریخ انتشار :

نمایندگان جمهوریخواه آمریکا خواستار محکومیت جنبش حماس شدند

مهر/ اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان ایالات متحده یک طرح ابتکاری را پیشنهاد کردند که هدف آن، محکوم کردن اقدام‌های (به زعم آنان) تروریستی حماس و افزایش حمایت‌ها از شهروندان اسرائیلی است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از اسپوتنیک، همزمان با تشدید درگیریهای خونین در اراضی اشغالی فلسطین و نوار غزه «کارلوس گیمینز» نماینده جمهوریخواه ایالات متحده از فلوریدا یک طرح ابتکاری را به مجلس نمایندگان این کشور پیشنهاد داد که هدف آن محکوم کردن «اقدام‌های تروریستی» ادعایی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و افزایش حمایت‌ها از شهروندان اسرائیلی است.

این نماینده جمهوریخواه در دفاع از این طرح پیشنهادی مدعی شد: «اسرائیل حق دفاع از خود و شهروندانش را دارد. من نمونه‌ای نمی‌شناسم که در آن تعرض فوری از جانب اسرائیل بدون [اقدام] تحریک‌آمیز صورت گرفته باشد».

این در حالی است که اعضای یک گروه از نمایندگان دموکرات و پیشرو در کنگره آمریکا- موسوم به «جوخه» - اقدامات جنایت‌کارانه رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. آنها همچنین از سخنرانی روز چهارشنبه «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده در حمایت از اسرائیل انتقاد کرده و وی را به جانبداری از «اِشغال» متهم کردند و حملات تلافی‌جویانه اسرائیل را به مثابه «یک اقدام تروریستی» محکوم کردند.

اما این نماینده جمهوریخواه اهل فلوریدا باور اعضای این گروه غیررسمی از قانونگذاران دموکرات را «به دور از واقعیات آمریکا» می‌داند!

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما