کد خبر: 619503
تاریخ انتشار :

استقبال اتحادیه اروپا از آتش بس در غزه

ایرنا/ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای از برقراری آتش بس بین صهیونیست‌ها و گروه های مقاومت فلسطینی در غزه استقبال و از تلاش‌های سازمان ملل متحد در این زمینه قدردانی کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای سرویس خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد آمده است: ما نسبت به از بین رفتن جان انسان‌ها در یازده روز گذشته وحشت‌زده و متاسف هستیم. همانطور که اتحادیه اروپا بارها تکرار کرده اوضاع در نوار غزه مدت‌هاست که پایدار نیست و تنها یک راه حل سیاسی می‌تواند به درگیری‌ها میان فلسطینیان و اسرائیلی ها پایان دهد.

وی با اشاره به اهمیت راه حل تشکیل دو کشور مستقل فلسطین و اسرائیل در این مقطع افزود که اتحادیه اروپا آمادگی دارد تا از مقام‌های رسمی دو طرف در این زمینه حمایت کند.           

پیشتر دبیر کل سازمان ملل متحد هم از اجرای آتش بس بین فلسطینی ها و صهیونیست ها استقبال کرد و خواستار پایبندی دو طرف به آتش بس شد.

شبکه خبری المیادین به نقل از رسانه های صهیونیستی گزارش داد: کابینه اسرائیل  پنجشنبه شب در یک نشست ۳ ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد.

آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه به مرحله اجرا گذاشته شد.

شهرهای مختلف سرزمین‌های اشغالی به تازگی شاهد دور جدید مقاومت مردم فلسطین است. اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی بیت المقدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی و ادامه این درگیری‌ها منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیست‌ها شده است.

نظامیان اشغالگر صهیونیست از دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) حملات و تجاوزهای وحشیانه علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را آغاز کردند که تاکنون بر اثر آن، ۲۳۰ تن از جمله ۶۵ کودک، ۳۹ زن و ۱۷سالمند شهید و یک هزار و ۷۱۹ تن زخمی شده اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما