کد خبر: 619860
تاریخ انتشار :

حمله موشکی به پایگاه عین الاسد

فارس/ منابع خبری عراقی از حملات راکتی به پایگاه عین الاسد -بزرگترین مرکز استقرار نظامیان تروریست آمریکایی در غرب عراق- خبر می‌دهند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

کانال تلگرامی صابرین نیوز خبر داد که بیش از پنج راکت ۱۲۲ میلیمتری، به مواضع حساسی در داخل این پایگاه اصابت کرده است.
صابرین نیوز به نقل از منابع وابسته به گروههای مقاومت خبر داد که پدافند هوایی آمریکا نیز موفق به رهگیری راکتها نشده است.
این منابع همچنین خبر دادند که نوع راکتها، «فلق» بوده و به هدف نیز اصابت کرده است.
به گفته این منابع، این حملات، تلفات جانی و خسارتهای مادی برای عناصر آمریکایی در پی داشته است.
این در حالی است که منابع عراقی اواسط اردیبهشت ماه گذشته خبر دادند که صدای چند انفجار در نزدیکی عین الاسد به گوش رسیده و آژیرهای خطر در این پایگا به صدا در آمده‌اند.
مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق در بیانیه‌ای ضمن تأیید خبر حمله با دو راکت کاتیوشا، اعلام کرد که این حمله خسارت‌های مادی و تلفات جانی به همراه نداشته است.
درباره عین الاسد، «هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح عراق،  ضرورت بازگرداندن کنترل کامل پایگاه هوایی عین الأسد و حریر به نیروهای عراقی ، سیطره کامل بر حریم هوایی عراق و نیز پایان دادن به نقض حریم هوایی این کشور توسط پهپاد را مورد تأکید قرار داد.
واشنگتن و بغداد ۷ آوریل ۲۰۲۱ در بیانیه مشترکی از حصول توافق دوجانبه در خصوص تبدیل نقش نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با داعش به نقش مشورتی و آموزشی خبر دادند.
دو طرف همچنین در سومین دور گفت‌وگوهای راهبردی دوجانبه درباره خروج نیروهای رزمی مطابق با جدول زمانی که قرار است در گفت‌وگوهای فنی آتی درباره آن توافق شود، به توافق رسیدند.
حدود سه هزار نظامی در قبال نیروهای ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با داعش در عراق حضور دارند که ۲۵۰۰ نفر آن‌ها آمریکایی هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما