کد خبر: 623638
تاریخ انتشار :

عدم توافق اروپا با پوتین

با وجود آنکه رهبران اتحادیه اروپا امروز جمعه بر سر برنامه تحریم‌هایی جدید علیه روسیه توافق کردند اما با طرح مطرح شده برای برگزاری یک نشست این اتحادیه با ولادیمیر پوتین مخالفت کردند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، فرانسه و آلمان در جریان نشست اتحادیه اروپا در شهر بروکسل خواستار برگزاری مذاکراتی مستقیم با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شدند.

این طرح پیشنهادی بعد از آن مطرح شد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نشستی با پوتین چند روز پیش در شهر ژنو سوئیس برگزار کرد.

با این حال رهبران اتحادیه اروپا در توافق حاصل کردن بر سر چنین نشستی شکست خوردند. آنها در بیانیه ای گفتند "فرمت و شرایط گفتگو با روسیه را بررسی خواهند کرد" اما برگزاری نشست را ذکر نکردند.

این بیانیه همچنین از جوزپ بورل نماینده عالی امور خارجه اتحادیه اروپا خواست تا "به ارائه گزینه هایی برای تدابیر محدودیت آمیز بیشتر از جمله تحریمها علیه روسیه بپردازد".

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بعد از نشست با رهبران اتحادیه اروپا گفت: ما بار دیگر تعریف کردیم تحت چه شرایطی حاضر به همکاری و ارتباط برقرار کردن به صورت نزدیکتر با روسیه هستیم. امروز توافقی بر سر نشست فوری رهبران وجود نداشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما