کد خبر: 624467
تاریخ انتشار :

حشد الشعبی حمله داعش را خنثی کرد

ایرنا - حمله داعش به تاسیسات برق در استان « نینوا » واقع در شمال عراق توسط نیروهای حشد الشعبی (بسیج مردمی) این کشور خنثی شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«حشد الشعبی» امروز (یکشنبه) در اعلامیه‌ای که در پایگاه اطلاع رسانی خود قرار داد، اعلام کرد: عملیات داعش برای انهدام برج‌های انتقال برق با استفاده از مواد منفجره در شمال عراق با هوشیاری نیروهای حشد الشعبی خنثی شد.  

در این اعلامیه آمده است که نیروهای تیپ ۲۵ حشد الشعبی حملات داعش را که با سه بمب دست ساز  انفجاری قصد انهدام برج‌های انتقال برق در جنوب استان نینوا داشت ناکام گذاشتند. 

حشد الشعبی افزود: این نیروها اقدامات امنیتی خود را برای ایمن‌سازی خطوط انتقال برق در مناطق جنوب استان نینوا افزایش داده‌اند. 

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق پس از حملات پی در پی به تاسیسات و برج‌های انتقال برق و تعطیلی جریان برق در مناطق مختلف این کشور در روزهای گذشته، دیروز (شنبه) ارتش را به محافظت از خطوط انتقال برق موظف کرد.  

پیش از این نیروهای حفاظت از تاسیسات انرژی وابسته به وزارت کشور مسئولیت حفاظت از تاسیسات و خطوط انتقال برق عراق را برعهده داشت. 

مقامات عراقی اعلام کردند که طی روزهای گذشته تعدادی از برج‌های انتقال برق در استان‌های دیالی، کرکوک و صلاح الدین مورد حمله قرار گرفته است. 

مسئولان عراقی بحران برق را ناشی از عدم تولید و عملیات خرابکارانه که برج‌های انتقال برق را هدف قرار داده است، می‌دانند. 

در همین حال،  «جاسم آل جباره»  نماینده مجلس عراق در یک کنفرانس مطبوعاتی توضیح داد که در استان صلاح الدین بیش از ۶۴ عملیات خرابکاری با هدف تخریب تاسیسات برق انجام شده است.  

فقرا در برخی از استان‌های عراق برای تهیه برق و آب از بخش خصوصی به شدت با مشکل مواجه هستند. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما