کد خبر: 624470
تاریخ انتشار :

ماموریت ارتش انگلیس در افغانستان پایان یافت

روزنامه دیلی‌میل گزارش داد که تمام نظامیان انگلیس امروز خاک افغانستان را پس از 20 سال ترک خواهند کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روزنامه دیلی‌میل گزارش داد که تمام نظامیان انگلیس امروز خاک افغانستان را پس از 20 سال ترک خواهند کرد. 

طبق گزارش این روزنامه، 450 نظامی و شهروند انگلیس در طول 20 سال حضور این کشور در قالب ماموریت ناتو در افغانستان کشته شدند. 

دیلی میل در ادامه افزود: 750 نظامی انگلیس به رغم تشدید حملات طالبان در هفته‌های اخیر قرار است امروز خاک افغانستان را ترک کنند. 

پیش از این بسیاری از کشورهای عضو ناتو از جمله آلمان، ایتالیا،‌ نروژ، گرجستان اعلام کردند که تمام نظامیان خود را از افغانستان خارج و با ماموریت 20 ساله خود در این کشور پایان دادند. 

براساس توافقنامه صلح آمریکا و طالبان، تمام نظامیان خارجی باید در اول ماه می (۱۱ اردیبهشت‌ماه) سال جاری میلادی و در صورت اجرای بندهای مهم این توافقنامه از جمله تعهد طالبان مبنی بر قطع رابطه با القاعده و همچنین آغاز مذاکرات بین الافغانی، افغانستان را ترک کنند.

در حال حاضر مذاکرات بین‌الافغانی به دلیل عدم اعتماد، افزایش خشونت و اختلاف نظر در مورد موضوعات مختلف تاکنون پیشرفتی نداشته و به نوعی با بن‌بست مواجه شده است.

اما جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته است که بدون لحاظ کردن بندهای توافقنامه تمام نظامیان آمریکایی تا روز ۱۱ سپتامبر از افغانستان خارج شوند که این موضوع موج جدید حملات طالبان به شهرها را در پی داشته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما