کد خبر: 680841
تاریخ انتشار :

برگزاری بیست و چهارمین هفته اعتراضی علیه نتانیاهو

در بیست و چهارمین هفته اعتراضی علیه برنامه‌های کابینه نتانیاهو برای تغییر قوانین قضائی، تظاهرات در بیش از ۱۵۰ مکان از سرزمین‌های اشغالی برگزار شد.

برگزاری بیست و چهارمین هفته اعتراضی علیه نتانیاهو
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، اعتراضات علیه برنامه‌های کابینه نتانیاهو برای تغییر قوانین قضائی برای بیست و چهارمین هفته متوالی در سراسر مناطق اشغالی فلسطین ادامه یافت.

گفته شده تظاهرات در بیش از ۱۵۰ نقطه برگزار شد، در حالی که تظاهرات اصلی و مرکزی، طبق معمول، در خیابان کاپلان در تل آویو برگزار شد. قبل از شروع تظاهرات، راهپیمایی هفتگی از میدان دیزنگوف آغاز شد.

تظاهرات این هفته علاوه بر تل آویو، در حیفا، رهووت، روش هااین، هولون، آراد، رامات هاشارون و هرتزلیا نیز برگزار شد.

در تظاهرات در رامات هاشارون، سخنران این تظاهرات با نام «کارین الحرار» به معترضان گفت: نخست وزیر بنیامین نتانیاهو به ما ثابت کرد که دیگر رهبر نیست و کنترلی ندارد. او در برابر شرکای خود ضعیف است. حزب - او نه در میان مردم و نه در کنست، اکثریت را ندارد.

الحرار که اخیراً به عنوان نماینده اپوزیسیون در کمیته انتخاب قاضی در کنست دراماتیک انتخاب شده است، افزود: کودتای نتانیاهو به معنای نابودی اسرائیل است. شهروندان مستحق یک سیستم قضائی غیرسیاسی هستند. این اصلاحات دیوانه وار مانع سیستم قضائی عادلانه و غیرسیاسی می‌شود.

در اعتراضات تل آویو نیز، «تزیپی لیونی»، وزیر دادگستری و امور خارجه سابق به همراه «آمیت باچار»، رئیس دادگستری، «ران هار نبو»، کارآفرین فناوری پیشرفته و «اور لی بارلو»، روزنامه نگار مستقل سخنرانی کردند.

لیونی در سخنرانی خود گفت: وزیر دادگستری و دوستانش مصمم به تصویب اصلاحات هستند، اما ما مصمم‌تر هستیم. این دولتی است که در حالی که از توافق نامه صحبت می‌کند به حقوق مردم آسیب می‌زند، تحت حمایت توافق نامه‌ها می‌خواهد به تجاوز به دموکراسی ادامه دهند.

در تظاهرات در کرکور، ده‌ها نفر در اعتراض به نتانیاهو، پرچم‌های رژیم صهیونیستی را به اهتزاز درآوردند و نیروهای پلیس برای حفظ نظم و هدایت تردد خودروها در صحنه حضور داشتند.

در منطقه نهالل، حدود ۱۲۰۰ نفر تظاهرات کردند و به سخنرانی‌های دکتر گیل تالشیر، محققی از دانشگاه عبری، اومیما حامد، فعال اجتماعی از ناصره و دکتر شهاف گال از جنبش کیفیت حکومت و دیگران گوش دادند.

اعتراضات این هفته پس از رویدادهای شگرف کنست در جریان رأی گیری کمیته انتخاب قاضی در روز چهارشنبه صورت گرفت که منجر به توقف مذاکراتی شد که در ماه‌های گذشته بین ائتلاف و مخالفان در اقامتگاه رئیس جمهور برگزار شد.

یاریو لوین وزیر دادگستری کابینه نتانیاهو بدون توجه به اعتراضات طی هفته‌های گذشته روز جمعه گفته بود: در پایان یک هفته سخت، مصمم‌تر از هر زمان دیگری هستم تا ادامه دهم و هر کاری را انجام دهم تا اصلاحات لازم برای اصلاح سیستم قضائی انجام شود. از همه شما متشکرم. برای حمایت مهم در گام‌هایی که برای یک سیستم عدالت عادلانه برمی دارم.

سازمان دهندگان تظاهرات به اظهارات لوین پاسخ دادند و از مردم خواستند که به اعتراضات ادامه دهند و گفتند: نتانیاهو باید لوین را برکنار کند که باعث نابودی اقتصاد شد و مردم را دوباره از هم جدا کرد. لوین بار دیگر علیه دموکراسی اسرائیل اعلام جنگ کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها