کد خبر: 682906
تاریخ انتشار :

هشدار توتال انرژی به احتمال کمبود گاز در اروپا/شرایط وابسته به دما و انتخابات آمریکا

مدیرعامل غول نفتی توتال انرژی با ارزیابی بازار ارایه گاز در اروپا به دلیل تحریم‌های گسترده علیه روسیه، نسبت به احتمال کمبود گاز برای شهروندان اروپایی در زمستان آینده هشدار داد.

هشدار توتال انرژی به احتمال کمبود گاز در اروپا/شرایط وابسته به دما و انتخابات آمریکا
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، پاتریک پویَنه (Patrick Pouyanné) اعلام کرد: از نظر گاز ذخایر ما در ماه اکتبر تکمیل خواهد شد. اما در صورت بروز یک زمستان سرد، ظرفیت‌های ذخیره‌سازی قاره اروپا برای پاسخگویی به تقاضای مصرف‌کنندگان قاره سبز در طول این فصل کافی نخواهد بود.

وی با بیان اینکه این موضوع لزوماً بدان معنا نیست که باید از کمبود هراس داشت، افزود: در صورت وقوع این شرایط واردات گاز هزینه بالایی خواهد داشت.

مدیرعامل توتال‌انرژی با بیان اینکه [تامین گاز] اروپا به شرایط سیاسی در ایالات متحده وابسته است، با ابراز نگرانی از احتمال شکست دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری آمریکا، هشدار داد: اگر جمهوریخواهان تصمیم بگیرند صادرات گاز طبیعی مایع (LNG) را [به اروپا] متوقف کنند، یک خطر سیستماتیک وجود خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، به دلیل جنگ در اوکراین، واردات گاز روسیه به قاره اروپا به شدت کاهش یافته و از ۱۴۶ میلیارد متر مکعب در سال ۲۰۲۱ به ۶۵ میلیارد متر مکعب در سال ۲۰۲۲ رسیده است.

رهبران این قاره برای جبران کمبود گاز، به طور قابل توجهی واردات گاز طبیعی مایع (LNG) را افزایش داده‌اند. موضوعی که به دلیل پیچیدگی فرایندها، از گازی که با خط لوله به این قاره منتقل می‌شد، بسیار گرانتر تمام می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما