کد خبر: 685279
تاریخ انتشار :

رئیس کره شمالی دستور تولید موشک‌های بیشتر را صادر کرد

در آستانه رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی، کیم جونگ اون رئیس کره شمالی به کارخانه‌های موشک سازی دستور داد تا موشک‌های بیشتری تولید کنند.

رئیس کره شمالی دستور تولید موشک‌های بیشتر را صادر کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد کیم جونگ اون رئیس این کشور، به کارخانه‌های موشک سازی دستور داد تا برای تضمین «قدرت نظامی فراگیر» و «آماده بودن برای جنگ»، موشک های بیشتری تولید کنند.

این در حالی است که مقامات آمریکا و کره جنوبی اعلام کردند، رزمایش مشترک تابستانی سالانه خود با نام «نگهبان آزادی اولچی» را از 21 تا 31 اوت و با هدف تقویت توانایی خود برای پاسخگویی به تهدیدات موشکی و اتمی فراگیر کره شمالی برگزار می کنند. کره شمالی این رزمایش را نوعی آمادگی برای جنگ هسته‌ای می بیند.

کیم در بازدید دو روزه خود از کارخانه‌های اصلی و مهم تولیدکننده موشک‌های تاکتیکی، سکوهای پرتاب موشک، خودروهای زرهی و گلوله‌های توپخانه، این دستور را صادر کرد.

وی اظهار کرد افزایش چشمگیر ظرفیت تولید موشک به منظور پاسخ به نیازهای واحدهای نظامی پیشروی تقویت شده و گسترش یافته، هدفی مهم است.

کیم تصریح کرد سطح کیفی آمادگی برای جنگ مستلزم توسعه صنعت مهمات است و این کارخانه ها مسئولیت سنگینی در افزایش آمادگی نظامی ارتش دارند.

خبرگزاری کره شمالی خاطرنشان کرد رئیس این کشور از یک فروند خودروی زرهی جدید جنگی بازدید و پیشرفت‌های اخیر در مدرنیزه کردن خط تولید گلوله‌های پرتاب موشک چند گانه با کالیبر بزرگ را تحسین کرد.

کیم جونگ اون همچنین تاکید کرد نیازی بسیاری فوری برای افزایش فزاینده تولید چنین موشک‌هایی به منظور تقویت واحدهای توپخانه خط مقدم وجود دارد.

وی افزود: ارتش ما باید قدرت نظامی فراگیر و آمادگی کامل خود را برای مدیریت هر جنگی در هر زمان به طور کامل تضمین کند، به گونه‌ای که دشمن جرات استفاده از زور علیه ما را نداشته باشد و اگر چنین کاری کند، نابود شود.

براساس این گزارش، قرار است رهبران آمریکا، کره جنوبی و ژاپن طی نشستی سه جانبه در تاریخ 18 اوت در کمپ دیوید، درباره همکاری های امنیتی در قبال کره شمالی، اوکراین و دیگر موضوعات مهم، گفتگو کنند.   

این در حالی است که حدود 10 روز پیش کیم جونگ اون رئیس کره شمالی به کارخانه‌های تولید موتور موشک، مهمات و دیگر تسلیحات کشورش دستور داد تا به عنوان بخش مهمی از تقویت توانایی دفاعی پیونگ یانگ، ظرفیت خود را افزایش دهند.

بازدید غیرمنتظره او از کارخانه‌های تولید سلاح طی چند روز اخیر در حالی صورت گرفته که پیونگ یانگ به دنبال توسعه و گسترش تسلیحات استراتژیک و متعارف و نمایش برجسته تسلیحات خود است.

این در حالی است که چندی قبل در هفتادمین سالگرد پایان جنگ دو کره، پیونگ یانگ جدیدترین موشک های هسته‌ای و پهپادهای تهاجمی و جاسوسی خود را با حضور مقامات عالی رتبه چین و روسیه به نمایش گذاشت.

کره شمالی در این مراسم، آخرین نسل پهپادهای شناسایی و موشک‌های بالستیک قاره پیمای خود را در جریان یک رژه نظامی در پیونگ یانگ، به نمایش گذاشت.

واشنگتن، کره شمالی را به تولید انواع تسلیحات برای روسیه در نبرد علیه اوکراین از جمله مقدار زیادی گلوله های توپخانه و نیز ارسال راکت و موشک برای نیروهای پیاده نظام مزدوران گروه واگنر در روسیه متهم کرده است.

در همین حال نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل از حق پیونگ یانگ برای برخورداری از سلاح هسته‌ای به عنوان حقوق حاکمه خود دفاع کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی در گزارشی اعلام کرد نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل از آمریکا به دلیل داشتن تسلیحات هسته‌ای انتقاد کرد و از واشنگتن خواست تا «به اشتراک گذاری هسته‌ای» و «تقویت بازدارندگی گسترده» را متوقف کند.

کره شمالی طی چند سال اخیر تلاش داشته تا با ارتقای توان تسلیحاتی خود بازدارندگی نظامی در برابر ائتلاف نظامی آمریکا و کره جنوبی ایجاد کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها