کد خبر: 688283
تاریخ انتشار :

ترکیه یک مرکز نظامی جدید در شمال عراق برپا کرد

ترکیه در ۱۰ سپتامبر، نظامیان خود را در منطقه «سوری سکی ری» در شهرستان العمادیه مستقر کرد و این منطقه را به شدت بمباران می‌کند.

ترکیه یک مرکز نظامی جدید در شمال عراق برپا کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، جنگنده‌های ترکیه یک هفته‌ای است که به بمباران مناطق مرزی در شهر العمادیه دهوک اقلیم کردستان عراق به ویژه منطقه «سوری سکیری» ادامه می‌دهند.

به گزارش رووداو، براساس اطلاعات به دست آمده، ترکیه در ۱۰ سپتامبر، نظامیان خود را در منطقه «سوری سکیری» در شهرستان العمادیه مستقر کرده و این منطقه را به شدت بمباران می‌کند.

روستای «سرکلی» یکی از نزدیک‌ترین روستاها به بمباران روزهای گذشته است و ساکنان آن زیر بمباران و با ترس و نگرانی شدید زندگی می‌کنند.

نزار محمد، یکی از کارمندان منطقه اشاره کرد که پس از آمدن نیروهای ترکیه به مرز، اوضاع بد شد و جنگنده‌ها به صورت مستمر در آسمان منطقه پرواز می‌کنند.

یکی از این عملیات، در فاصله کمتر از دو کیلومتری از ۵ روستا در منطقه «نهیلی» بود که هیچ خسارت جانی نداشت، اما خسارت مادی بسیاری برجا گذاشت.

از سال گذشته تاکنون، نیروهای ترکیه وارد اراضی اقلیم کردستان عراق در نواحی «دیرلوک» و «شیلادزی» شدند و تا عمق ۲۰ کیلومتری و عرض ۳۵ کیلومتری پیش رفتند و ۱۳ مرکز نظامی در آن مناطق تثبیت کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما