کد خبر: 692988
تاریخ انتشار :

اعتصاب علیه تسلا در سوئد به بنادر نیز کشیده شد

کارکنان بنادر سوئد هم به اعتصاب‌ها علیه شرکت خودرو سازی آمریکایی تسلا در کشورشان پیوستند و از بارگیری و تخلیه این خودروها در برخی بنادر جلوگیری کردند.

اعتصاب علیه تسلا در سوئد به بنادر نیز کشیده شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، مخالفت ها و اعتصاب ها علیه شرکت خودرو سازی تسلای آمریکا در سوئد در حال افزایش است. در سوئد، کارمندان بنادر از بارگیری این وسایل نقلیه در اختلاف بر سر یک قرارداد جمعی با این سازنده اتومبیل آمریکایی جلوگیری کردند. ت شدید بیشتر اعتصاب از قبل برنامه ریزی شده است.

به این ترتیب در این کشور کارگران چهار بندر به اعتصاب علیه خودروساز آمریکایی تسلا پیوستند. اتحادیه حمل و نقل سوئد روز سه شنبه اعلام کرد، آنها بارگیری و تخلیه وسایل نقلیه تسلا را در مالمو، سودرتله، گوتنبرگ و ترلبورگ در روز چهارشنبه مسدود کردند. با انجام این کار، این اتحادیه با اتحادیه آی اف متال که خواستار توافق جمعی در تسلا است، همبستگی نشان داد.

در آغاز اعتراضات، حدود 130 کارمند در ده کارگاه تسلا در سراسر سوئد به فراخوان آی‌ف متال کار خود را متوقف کردند. یک هفته بعد، 470 کارمند در کارگاه هایی که خودروهای سازنده های مختلف تعمیر می شوند، به صف اعتصاب کنندگان پیوستند.

این اعتصابات در بنادر قرار است در 17 نوامبر گسترش یابد. تامی روث، رهبر اتحادیه گفت: خودروهای تسلا در تمامی بنادر سوئد توقف کامل خواهند داشت. اتحادیه کارگران تعمیر و نگهداری ساختمان نیز اقداماتی را برای همین روز اعلام کرد. بر این اساس هیچ کاری بر روی ساختمان های مرتبط با تسلا در سه حومه استکهلم و در شهر Umea در شمال سوئد انجام نخواهد شد.

قراردادهای جمعی اساس مدل بازار کار سوئد است. تقریباً 90 درصد از همه کارکنان در این کشور دارای یک قرارداد جمعی هستند. ایلان ماسک، رئیس تسلا، بارها درخواست کارگران برای تشکیل اتحادیه را رد کرده است. حدود 127000 نفر در سراسر جهان برای این تولید کننده خودروهای الکتریکی کار می کنند.

رئیس قراردادهای جمعی آی ا‌ف متال، گفت: "این تضاد در مورد دستمزد، حقوق بازنشستگی و بیمه اعضای ما است و در پایان، در اینجا مسئله قوانین بازی در بازار کار سوئد مطرح است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها