کد خبر: 695442
تاریخ انتشار :

بل ین کن در دیدار با محمود عباس چه گفت؟

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد «آمریکا به گام های ملموس برای تحقق تشکیل کشور فلسطینی که در صلح، آزادی و امنیت در کنار اسرائیل زندگی می کند، متعهد است.»

بل ین کن در دیدار با محمود عباس چه گفت؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در رام الله کرانه باختری با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد.

این دومین سفر دیپلمات ارشد آمریکایی به کرانه باختری از زمان آغاز جنگ اسرائیل و حماس است و در بحبوحه تشدید خشونت شهرک نشینان اسرائیلی علیه فلسطینیان در کرانه باختری پس از حمله ۷ اکتبر به اسرائیل انجام می شود.

اوایل پنجشنبه، بلینکن در بیت المقدس با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و کابینه جنگ وی دیدار کرد. این دیدار تنها چند ساعت پس از تمدید وقفه در درگیری ها با حماس انجام شد.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه آمریکا از این دیدارها، بلینکن "دوباره بر حمایت واشنگتن از حق اسرائیل برای محافظت از خود در برابر خشونت های تروریستی مطابق با قوانین بشردوستانه بین المللی تاکید کرد و از اسرائیل خواست تا هر اقدام ممکن را برای جلوگیری از آسیب غیرنظامیان انجام دهد."

مت میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: "بلینکن بار دیگر تاکید کرد که آمریکا به گام های ملموس برای تحقق تشکیل کشور فلسطینی که در صلح، آزادی و امنیت در کنار اسرائیل زندگی می کند، متعهد است."

در همین حال، پس از حمله تیراندازی در بیت المقدس، نتانیاهو به بلینکن گفت: "ما سوگند خورده‌ایم؛ سوگند یاد کرده‌ام که حماس را از بین ببریم. هیچ چیز ما را متوقف نخواهد کرد."

بلینکن همچنین روز پنجشنبه در تل آویو با اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم اسرائیل دیدار کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها