کد خبر: 695808
تاریخ انتشار :

هشدار اتاق بازرگانی آلمان درباره به خطر افتادن جایگاه اقتصادی برلین

اتاق بازرگانی و صنعت آلمان در یک بررسی از کاهش چشمگیر تمایل شرکت‌های آلمانی به نوآوری در سایه مسائل مالی به عنوان خطری برای جایگاه اقتصادی آلمان خبر داد.

هشدار اتاق بازرگانی آلمان درباره به خطر افتادن جایگاه اقتصادی برلین
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین الملل خبرگزری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، طبق گزارش اتاق بازرگانی و صنعت آلمان (DIHK)، تمایل اقتصاد آلمان به نوآوری در سال 2023 به پایین ترین سطح خود از اولین نظرسنجی در سال 2008 کاهش یافت.

بر اساس گزارش ویرتشافتز ووخه آلمان در بررسی نوآوری DIHK که از بین بیش از 2200 شرکت انجام شده از هر سه شرکت، تنها یک شرکت می خواهد فعالیت های نوآوری خود را گسترش دهد. این در حالی است که وقتی سه سال پیش این مسئله مورد بررسی قرار گرفت تقریباً از هر دو شرکت یکی قصد انجام این کار را داشت. بر اساس بررسی فعلی از هر شش شرکت، یک شرکت می خواهد فعالیت های نوآورانه را در دوازده ماه آینده کاهش دهد.

این در حالی است که طبق گزارش اتاق بازرگانی و صنعت آلمان این کشور بیش از زمان دیگری به ایده ها و محصولات جدید نیاز دارد.

مارتین وانسلبن، مدیر عامل DIHK از یک علامت هشدار واضح برای آلمان به عنوان یک جایگاه اقتصادی سخن گفته و اظهار داشت: آلمان بیش از هر زمان دیگری به ایده ها و محصولات جدید نیاز دارد تا بتواند از نظر اقتصادی دوباره روی پای خود بماند. بر اساس نظرسنجی DIHK، کمبود کارگران ماهر اکنون به مانع شماره یک برای نوآوری تبدیل شده است. بر این اساس تقریباً سه چهارم شرکت‌ها به دلیل ظرفیت‌های پرسنلی محدود نوآوری خود را کاهش می‌دهند.

بر اساس این اطلاعات الزامات اداری بالا در رتبه دوم قرار دارد. بیش از دو سوم شرکت ها شکایت داشتند که بوروکراسی نوآوری های آنها را محدود می کند. این شامل رویه‌های پیچیده تأیید و همچنین الزامات مستندات دقیق بود.

یکی دیگر از نشانه های هشدار در این بررسی علاقه روزافزون شرکت ها به ایجاد فعالیت های تحقیق و توسعه (R&D) در خارج از کشور است. در نظرسنجی سه سال پیش، تنها یک چهارم از شرکت ها چنین طرح هایی را در کشوی خود داشتند. این نسبت اکنون یک سوم است.

وانسلبن از سیاستمداران خواست تا محیطی نوآورانه‌پسند ایجاد کنند که به شرکت‌ها این آزادی را می‌دهد تا دستاوردهای جدید صادراتی را توسعه دهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها