کد خبر: 697508
تاریخ انتشار :

ترامپ تا اواسط مارس ۲۰۲۴ نامزد رسمی جمهوری خواهان می‌شود

کمپین دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد او می‌تواند به طور رسمی تا تاریخ ۱۹ مارس ۲۰۲۴، نامزدی جمهوری خواهان برای انتخابات را بدست آورد.

ترامپ تا اواسط مارس ۲۰۲۴ نامزد رسمی جمهوری خواهان می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مقام ارشد کمپین انتخاباتی ترامپ با اشاره به پیشتازی ترامپ در نظرسنجی های صورت گرفته در ایالت هایی که اولین رای گیری های مقدماتی را برگزار می کنند، اظهار کرد وی می تواند به طور رسمی تا تاریخ 19 مارس 2024 (29 اسفند 1402)، نامزدی جمهوری خواهان برای انتخابات را بدست آورد.

این مقام تیم ترامپ که خواست نامش فاش نشود، افزود: تیم انتخاباتی ترامپ معتقد است براساس مجموعه‌ای از نظرسنجی های عمومی و داخلی، او تا آن زمان در مسیر بدست آوردن 1478 وکیل انتخاباتی است.

براساس این گزارش، این رقم بسیار بیشتر از وکلای انتخاباتی مورد نیاز برای کسب اکثریت در مجموع 2429 وکیل انتخاباتی است که در ماه جولای در شهر میلواکی، نامزد مورد نظر خود در انجمن ملی جمهوری خواهان را انتخاب می کنند.

این در حالی است که ترامپ در جریان آخرین رقابت اولیه جمهوری خواهان در سال 2016 به طور رسمی تعداد وکلای انتخاباتی مورد نیاز برای بدست آوردن نامزدی حزب را تا اواخر ماه مه بدست نیاورده بود.

دونالد ترامپ پیشتازی چشمگیری در نظرسنجی های اولیه جمهوری خواهان و در آستانه رقابت های انتخاباتی 2024 دارد. براساس نظرسنجی هفته گذشته رویترز/ایپسوس، 61 درصد جمهوری خواهان از ترامپ در انتخابات اولیه درون ایالتی برای معرفی نامزد حزب حمایت می کنند.

براساس نتایج این نظرسنجی، 61 درصد جمهوری خواهان اعلام کردند که در رقابت های درون ایالتی برای معرفی نامزد حزبشان برای انتخابات 2024، به منظور رقابت با جو بایدن دموکرات، به دونالد ترامپ رای می دهند.

همچنین در این نظرسنجی مشخص شد که هیچ یک از رقبای ترامپ، در نزدیکی او قرار ندارند. ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا و نیکی هیلی فرماندار سابق کارولینای جنوبی، هر کدام تنها از حمایت 11 درصد جمهوری خواهان برخوردارند.

این در حالی است که نخستین رای گیری درون حزبی جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، در تاریخ 15 ژانویه سال آینده در انجمن جمهوری خواهان آیووا برگزار می شود.

همچنین این نظرسنجی نشان داد که جمهوری خواهان تحت تاثیر اتهامات کیفری متعددی که ترامپ با آن مواجه است، قرار نگرفته اند و این موضوع تاثیری بر روی تصمیم آنها برای رای دادن به ترامپ نداشته است.

ایالت نیوهمپشایر، دومین میدان رای گیری درون حزبی جمهوری خواهان را برای معرفی نامزد حزب در انتخابات 2024 در تاریخ 23 ژانویه برگزار می کند.

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست. ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و تاکنون در هیچ یک از این پرونده ها گناهکار شناخته نشده است.

اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.

اما دونالد ترامپ طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند، این در حالی است که براساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها، ترامپ همچنان نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات 2024 است. وی مدعی است طرح این اتهامات تنها باعث پیشتازی او در نظرسنجی‌ها شده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر سال 2024 برگزار می شود. در حال حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در نظرسنجی ها هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها