کد خبر: 699063
تاریخ انتشار :

سوء قصد به رهبر اپوزیسیون کره جنوبی

رهبر اپوزیسیون کره جنوبی با چاقو از ناحیه گردن مورد حمله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد.

سوء قصد به رهبر اپوزیسیون کره جنوبی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «لی جائه میونگ» رهبر حزب دموکرات اپوزیسیون کره جنوبی با چاقو از ناحیه گردن مورد حمله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد.

مقامات اورژانس و سران حزب اعلام کردند وی امروز در جریان سفر به شهر بوسان و حضور در جمع هوادارانش در بازدید از محلی برای ساخت فرودگاه در این شهر، مورد حمله ناگهانی یک مهاجم مسلح قرار گرفته و گردن او نزدیک به یک سانتی متر پاره شده است.

براساس این گزارش، مهاجم مسلح که به نظر 50 تا 60 ساله می‌آید، بلافاصله دستگیر شده اما تاکنون سخنی درباره انگیزه این اقدام خود نکرده و هویت او هنوز فاش نشده است.

سخنگوی حزب اعلام کرد آقای میونگ در زمان انتقال به بیمارستان با وجود خونریزی فراوان هوشیار بوده و با هلیکوپتر به بیمارستان دانشگاه بوسان منتقل و در حال حاضر تحت عمل جراحی قرار دارد.

بر این اساس، به نظر می رسد فرد مهاجم پوشش طرفداران میونگ را بر تن داشته و برای گرفتن امضا از او نزدیک شده و در یک لحظه ضربه‌ای را به گردن میونگ با چاقو وارد کرده است.

تصاویر حمله به آقای میونگ به طور گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی و خبرگزاری‌های مختلف منتشر شده است.   

وی پیشتر در انتخابات سال 2022 با فاصله اندکی در انتخابات شکست خورده بود.

در همین حال رئیس جمهور یون ضمن محکوم کردن این حمله دستور انجام بهترین مراقبت‌های پزشکی از آقای میونگ را صادر و اظهار کرد این نوع خشونت مسلحانه نباید تحت هیچ شرایطی تحمل شود.

انتخابات بعدی پارلمانی کره جنوبی در آوریل سال جاری برگزار می شود.

با وجود آنکه در کره جنوبی قوانین سختگیرانه‌ای برای حمل سلاح وجود دارد، اما حمله مسلحانه به رهبران سیاسی در این کشور سابقه دارد. لی رهبر سابق حزب دموکرات که پیش از میونگ عهده دار این سمت بوده نیز، در سال 2022 در یک رویداد عمومی مورد حمله‌ای مسلحانه قرار گرفت و مجروح شد. در سال 2015 نیز مارک لیپرت سفیر سابق آمریکا در کره جنوبی نیز مورد حمله‌ای مسلحانه قرار گرفت و از ناحیه صورت به شدت مجروح شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها