کد خبر: 699631
تاریخ انتشار :

درخواست ترامپ برای آزادی دستگیرشدگان روز حمله به کنگره

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴، خواستار آزادی تمام افرادی شد که به دلیل حمله به کنگره در ژانویه ۲۰۲۱ دستگیر شدند.

درخواست ترامپ برای آزادی دستگیرشدگان روز حمله به کنگره
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، در یک گردهمایی انتخاباتی در ایالت آیووا، خواستار آزادی تمام افرادی شد که به دلیل حمله به کنگره در ژانویه 2021 دستگیر شدند.

وی اظهار کرد آنهایی که در جریان حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره دستگیر شدند، گروگان هستند و دولت بایدن با آنها بدرفتاری کرده است.

ترامپ تاکید کرد آنها به اندازه کافی رنج دیده‌اند. من آنها را گروگان می خوانم. برخی دیگر آنها را زندانی می خوانند.

وی در این سخنرانی بار دیگر ادعای خود را درباره بروز تقلب و دزدیده شدن انتخابات 2020 مطرح کرد و خود را قربانی یک بازی سیاسی دانست.

این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در سومین سالگرد حمله 6 ژانویه به کنگره از سوی طرفداران ترامپ و در نخستین سخنرانی سال جدید خود با حمله شدید به رقیب اصلی اش در انتخابات 2024، گفت: ترامپ به دنبال انتقام گرفتن و تلافی جویی از مخالفان سیاسی اش است.

وی در این سخنرانی اظهار کرد ترامپ باعث به راه افتادن شورش 6 ژانویه و حمله به ساختمان کنگره شده است و قصد انتقام جویی از کسانی را دارد که به دنبال مجازات او هستند.

بایدن تصریح کرد ترامپ به جمعیت زیادی گفت که مانند جهنم بجنگید. و ناگهان تمام جهنم آزاد شد. سپس مانند همیشه، او این کار کثیف را به دیگران واگذار و به کاخ سفید عقب نشینی کرد.

رئیس جمهور آمریکا در این سخنرانی ترامپ و طرفدارانش را افرادی خطرناک نامید و از دموکرات ها، طرفداران مستقل و جمهوری خواهان مشهور و معتبر خواست تا دموکراسی آمریکا را برای حمایت از او گرامی بدارند.

دونالد ترامپ نیز در یک گردهمایی انتخاباتی در آیووا این اظهارات بایدن را مورد انتقاد قرار داد و گفت: هیچ چیزی در دوران ریاست جمهوری جو بایدن احمق بهتر نشده است. همه چیز به هم ریخته است.

این در حالی است که پیش از سخنرانی بایدن، کمپین ترامپ با انتشار یک ویدئوی تبلیغاتی، رئیس جمهور آمریکا را نابودکننده واقعی دموکراسی کشور خواند.

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، متهم است که در روز 6 ژانویه 2021 و پس از شکست در مقابل جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری، هوادارانش را به حمله به کنگره و ممانعت از انتقال مسالمت آمیز قدرت به جو بایدن تحریک و تلاش کرد تا نتایج انتخابات را باطل کند. در جریان این حمله چند افسر پلیس نیز کشته شدند.

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست. ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و تاکنون در هیچ یک از این پرونده ها گناهکار شناخته نشده است.

اما دونالد ترامپ طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند، این در حالی است که براساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها، ترامپ همچنان نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات 2024 است. وی مدعی است طرح این اتهامات تنها باعث پیشتازی او در نظرسنجی‌ها شده است.

اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر سال 2024 برگزار می شود. در حال حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در نظرسنجی ها هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها