کد خبر: 702294
تاریخ انتشار :

۵۱ کشته بر اثر آتش سوزی در جنگل‌های مرکزی شیلی/ خطر سرایت آتش به مناطق شهری

بر اثر آتش سوزی گسترده در جنگل‌های مناطق مرکزی شیلی تاکنون دستکم ۵۱ نفر کشته شدند و احتمال می‌رود شمار تلفات افزایش یابد.

۵۱ کشته بر اثر آتش سوزی در جنگل‌های مرکزی شیلی/ خطر سرایت آتش به مناطق شهری
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مقامات شیلی اعلام کردند بر اثر آتش سوزی گسترده در جنگل های مناطق مرکزی شیلی تاکنون دستکم 51 نفر کشته شدند و احتمال می رود شمار تلفات افزایش یابد و خطر سرایت آتش به مناطق شهری نیز وجود دارد.

براساس این گزارش، دود سیاهی فراز منطقه‌ای در مرکز شیلی را که نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت دارد، پوشانده است، در حالی که آتش نشانان از بالگردها و کامیون های آتش خاموش کن برای مهار شعله های آتش استفاده می کنند.

مقامات تصریح کردند مناطقی در نزدیکی شهر ساحلی وینا دل مار بر اثر این آتش سوزی دچار گرمای بی سابقه ای شده و تیم های امداد و نجات در حال مبارزه با شعله های آتش برای رسیدن به مناطق درگیر آتش هستند.

وزیر امور داخلی شیلی در این باره اظهار کرد اطلاعات و شواهد موجود نشان می‌دهد که شمار تلفات این حادثه طی ساعات آینده به شدت افزایش می یابد. شرایط در برخی مناطق بسیار خطرناک است و ما شاهد بدترین بحران زیست محیطی در کشور پس از زمین لرزه سال 2010 هستیم که در آن حادثه حدود 500 نفر کشته شدند.

وی افزود: مناطق درگیر آتش بسیار کوچکتر از منطقه‌ای است که سال گذشته آتش سوزی در آنجا رخ داد اما این بار، پهنه مناطق درگیر آتش به سرعت در حال گسترده تر شدن است.

این مقام شیلی خاطرنشان کرد بزرگترین نگرانی مقامات کشور این است که شعله‌های آتش در برخی مناطق به مناطق شهری بسیار نزدیک شده است و احتمال اینکه افراد بیشتر و منازل مسکونی و دیگر تاسیسات را تحت تاثیر قرار دهد، بسیار زیاد است.

گابریل بوریک رئیس جمهور شیلی نیز در پیامی تلویزیونی گفت: شرایط بسیار بسیار سخت است.       

آتش سوزی‌های جنگلی در تابستان امری غیرمتداول در شیلی نیست. سال گذشته بر اثر گرمای بی سابقه هوا، حدود 27 نفر جان خود را از دست داده و 400 هزار هکتار از مناطق جنگلی این کشور دچار آتش سوزی شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها