کد خبر: 704421
تاریخ انتشار :

کمک‌رسانی مصر و اردن به سکنه غزه با عملیات هلی‌ برن

منابع رسانه‌ای از کمک‌رسانی نیروهای مسلح مصر و اردن به اهالی غزه از طریق عملیات هلی‌ برن با نظارت پادشاه اردن خبر دادند.

کمک‌رسانی مصر و اردن به سکنه غزه با عملیات هلی‌ برن
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق،شبکه خبری «القاهره» در این باره گزارش داد: نیروی هوایی مصر با مشارکت اردن و امارات کمک‌های بشردوستانه فوری را از طریق عملیات هلی‌برن به نوار غزه منتقل کردند و مصر در حال تشدید تلاش‌های خود از طریق زمین و هوا برای امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده در شمال نوار غزه و ارائه کمک‌های فوری به اهالی این منطقه است.

این رسانه مصری همچنین گزارش داد که در این عملیات ۴۵ تُن کمک‌های بشردوستانه مصر به شمال و مرکز نوار غزه منتقل شد.

ارتش اردن نیز اعلام کرد شش هواپیمای نظامی شامل سه هواپیمای اردنی و سه هواپیمای اماراتی، مصری و فرانسوی در عملیاتی که «عبدالله دوم» پادشاه اردن شخصا در آن شرکت داشت، به غزه کمک‌رسانی کرده‌اند.

در بیانیه ارتش اردن آمده است: مشارکت پادشاه اردن در این عملیات موید این است که اردن همچنان در کنار برادران فلسطینی ایستاده و کمک‌های خود را با تمام امکانات به مردم غزه می‌رساند. هدف این است که با انتقال مستقیم کمک‌ها در سواحل با چتر نجات به مردم کمک‌رسانی شود.

این کمک‌ها شامل کمک‌های غذایی و امدادی، از جمله وعده‌های غذایی آماده با ارزش غذایی بالا بود.

مقامات رژیم صهیونیستی در ادامه تاکتیک‌های خود در این زمینه به طور کامل در جلوگیری از ورود کمک‌ها به نوار غزه مشارکت کردند و به شهرک‌نشینان اجازه دادند تا در مقابل جاده‌های منتهی به گذرگاه کرم ابو سالم و العوجا تظاهرات کنند و از عبور کامیون‌ها جلوگیری و مسیر حرکت آن‌ها را مسدود کنند.

در پی این اقدامات ساکنان شمال نوار غزه به جست‌وجوی پر زحمت برای یافتن هر غذایی که می‌توانستند مصرف کنند، متوسل شدند و به نقطه آسیاب کردن خوراک دام و طیور برای خوردن آن رسیدند. اکنون در جنوب و مرکز نوار غزه، ساکنان در تهیه مواد غذایی با مشکل شدید مواجه هستند؛ چراکه کمبود مواد غذایی و قیمت‌های بالای کالاهای موجود کاملا مشهود است.

در حالی که رژیم صهیونیستی همچنان از گرسنگی دادن و قحطی به عنوان سلاح جنگی علیه مردم غزه استفاده می‌کند، تعداد مرگ و میرها در نتیجه این قحطی و یا سوء تغذیه و گسترش گسترده بیماری‌های گوارشی در نتیجه نوشیدن آب آلوده شروع به افزایش کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها