کد خبر: 705032
تاریخ انتشار :

نشست مجدد کنگره آمریکا برای بررسی شکست استراتژیک واشنگتن در افغانستان

کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا در ادامه بازخواست مقامات کاخ سفید بار دیگر درباره بررسی شکست استراتژیک این کشور در افغانستان نشست استماعیه برگزار می‌کند.

نشست مجدد کنگره آمریکا برای بررسی شکست استراتژیک واشنگتن در افغانستان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «مایکل مک‌کال» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد این کمیته نشستی را در مورد خروج «فاجعه‌بار» از افغانستان با حضور دو مقام ارشد نظامی این کشور برگزار می‌کند.

مک‌کال در بیانیه‌ای گفت در این نشست ژنرال «مارک میلی» رئیس سابق ستاد ارتش آمریکا و ژنرال «فرانک مکنزی» فرمانده سابق فرماندهی مرکزی این کشور حضور خواهند داشت.

براساس بیانیه منتشر شده، این نشست استماعیه با عنوان «شکست استراتژیک؛ عقب‌نشینی بایدن، ژنرال‌های آمریکا و تسلط طالبان» به تاریخ 19 ماه جاری میلادی (29 اسفند) برگزار خواهد شد.

چندی پیش نیز مجلس نمایندگان آمریکا نشست استماعیه‌ را به‌منظور بررسی سیاست‌های دولت بایدن در قبال افغانستان پس از خروج نظامیان این کشور و تسلط دوباره طالبان برگزار کرده بود.

این نشست در نیمه‌های دوم ماه دی با حضور «تام وست» نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان، «رینا امیری» نماینده این کشور برای زنان و دختران افغانستان و «مایکل شیفر» معاون رئیس بخش آسیایی نهاد توسعه بین‌المللی آمریکا برگزار شده بود.

بیشتر بخوانید

کاخ سفید به شکست آمریکا در افغانستان اعتراف کرد

کنگره آمریکا: دولت بایدن تمایلی به پاسخگویی درباره سازوکار خروج از افغانستان نشان نمی‌دهد

کنگره آمریکا برای نخستین‌بار خروج نیروهای نظامی این کشور از افغانستان را بررسی می‌کند

پیش از این نیز، ژنرال میلی درباره ماموریت خروج نظامیان خارجی از افغانستان گفته بود این یک «موفقیت تاکتیکی، اما یک شکست استراتژیک» بود.

ژنرال «فرانک مکنزی» رئیس پیشین ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا نیز چندی قبل تصریح کرده بود جنگ افغانستان شکستی برای چهار دولت آمریکا در دو دهه گذشته بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها