کد خبر: 705245
تاریخ انتشار :

بایدن دیدار ترامپ و او ربان را محکوم کرد

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا رقیب جمهوری‌خواه خود، دونالد ترامپ را به دلیل دیدار با ویکتور او ربان در فلوریدا مورد انتقاد قرارداد و عنوان کرد که نخست‌وزیر مجارستان به دنبال برقراری «دیکتاتوری» است.

بایدن دیدار ترامپ و او ربان را محکوم کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان که روز جمعه در فلوریدا با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا دیدار کرد، از سوی جو بایدن در مبارزات انتخاباتی متهم به ایجاد «دیکتاتوری» شد.

اوربان یکی از نادر رهبران اروپایی است که به پیروزی نامزد جمهوری‌خواهان (ترامپ) در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر در برابر جو بایدن دموکرات امیدوار است.

جو بایدن در جریان گردهمایی تبلیغاتی به حامیانش گفت: «آیا می‌دانید او امروز با چه کسی در مارآلاگو ملاقات می‌کند؟ اوربان مجارستان که صریحاً اعلام کرده که فکر نمی‌کند دموکراسی کارساز باشد و به دنبال (برقراری) دیکتاتوری است. من آینده‌ای را می‌بینم که در آن از دموکراسی دفاع کنیم، نه جایی که آن را تضعیف کنیم.»

عصر جمعه، ویکتور اوربان عکسی از خود در کنار رئیس‌جمهور سابق در فیس‌بوک منتشر کرد که روی آن شعار ترامپ نوشته شده بود: «آمریکا را دوباره بزرگ کنیم.»

مجارستان تنها عضو اتحادیه اروپا است که علی‌رغم حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، روابط نزدیک خود را با کرملین حفظ کرده است. ویکتور اوربان از ارسال هرگونه حمایت نظامی به اوکراین امتناع کرده و مرتباً خواستار آتش‌بس می‌شود، زیرا متقاعد شده است که کی‌یف نمی‌تواند پیروز شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها