کد خبر: 705433
تاریخ انتشار :

سی‌ان‌ان: روسیه در تولید مهمات نسبت به آمریکا برتری ۳ برابری دارد

به نظر می‌رسد که روسیه در مقایسه با آمریکا و اروپا سه برابر بیشتر در مسیر تولید مهمات توپخانه‌ای قدم برمی‌دارد و علاوه بر دستاوردهایی که اخیرا در میدان نبرد کسب کرده، این مورد هم مزیت کلیدی دیگری برای روسیه در جنگ به حساب می‌آید.

سی‌ان‌ان: روسیه در تولید مهمات نسبت به آمریکا برتری ۳ برابری دارد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، براساس برآوردهای ناتو از تولیدات دفاعی روسیه که با تلویزیون سی‌ان‌ان به اشتراک گذاشته شده و هم‌چنین منابعی آگاه درخصوص ارسال تسلیحات غربی به اوکراین، روسیه حدود ۲۵۰ هزار مهمات توپخانه در ماه یا چیزی حدود ۳ میلیون در سال تولید می‌کند. علاوه بر این، یک مقام ارشد اطلاعاتی اروپایی به این رسانه آمریکایی گفت ایالات متحده و اروپا در مجموع ظرفیت تولید سالانه ۱.۲ میلیون مهمات برای ارسال به کی‌یف دارد.

یک مقام ارتش آمریکا پیشتر به خبرنگاران گفت: ایالات متحده تا پایان سال ۲۰۲۵ هدف خود را برای تولید ۱۰۰ هزار گلوله توپ در ماه تعیین کرده است؛ رقمی که کمتر از تولید ماهانه روسیه است و از این گذشته، بودجه ۶۰ میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین در کنگره نیز متوقف شده است.

یک مقام ارشد ناتو در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان می‌گوید: «آنچه را که ما در آن به سر می‌بریم، جنگ تولیدی است. نتیجه در اوکراین به این بستگی دارد که هر طرف چگونه برای ادامه جنگ مجهز می‌شود.»

یک مقام اطلاعاتی اروپایی خاطرنشان می‌کند که روسیه در حال حاضر حدود ۱۰ هزار گلوله در روز شلیک می‌کند درحالیکه این رقم برای طرف اوکراینی تنها به ۲۰۰۰ می‌رسد.

این کاهش و کمبود احتمالا اوکراین را در «خطرناک‌ترین» موقعیت از زمان آغاز جنگ قرار می‌دهد. هم‌چنین بن‌بست کمک‌های واشنگتن به کی‌یف و مخالفت جمهوری‌خواهان کنگره با این بسته کمکی به موقعیت دشوار اوکراین در میدان نبرد می‌افزاید.

وضعیت میدان نبرد به طور کلی هر روز و هر لحظه برای اوکراین دشوار می‌شود. نیروهای روسیه ابتدا به عنوان دستاورد اصلی جنگ، شهر «آودیوکا» را به کنترل خود درآوردند و حالا شروع به کنترل روستاها و زمین‌های اطراف آن کرده‌اند.

مقام ارشد ناتو به سی‌ان‌ان گفت: «موضوع شماره یک که ما در حال حاضر به دنبال آن هستیم، مهمات است. روسیه واقعا در این حوزه پیشرفت قابل‌توجهی داشته و به همین خاطر پیشرفت برجسته‌ای در میدان جنگ دارد.»

به گفته این مقام ارشد ناتو، روسیه ماهانه بین ۱۱۵ تا ۱۳۰ موشک دوربرد و ۳۰۰ تا ۳۵۰ پهپاد تهاجمی تولید می‌کند. به گفته این مقام، اگرچه قبل از جنگ، روسیه هزاران موشک دوربرد در زرادخانه خود داشت، اما امروز در حدود ۷۰۰ موشک است.

وی تاکید کرد جنگ اوکراین، اقتصاد روسیه را «کاملا متحول» کرده است و اکنون بخش دفاع این کشور بزرگترین بخش اقتصاد روسیه محسوب می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها