کد خبر: 705483
تاریخ انتشار :

در صورت حمله به رفح، بایدن طرح تجدید نظر کمک به اسرائیل را بررسی می‌کند

پولی تی کو: در صورت حمله به رفح، بایدن طرح تجدید نظر کمک به اسرائیل را بررسی می‌کند

در صورت حمله به رفح، بایدن طرح تجدید نظر کمک به اسرائیل را بررسی می‌کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در صورتی که اسرائیل برنامه خود برای حمله گسترده به رفح در نوار غزه را اجرایی کند، جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده مشروط کردن کمک‌های نظامی به این رژیم را بررسی خواهد کرد.

به گزارش مشرق، آشکار شدن قصد بایدن برای اتخاذ چنین تصمیمی بیانگر تیرگی شدید در روابط رئیس جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است که درخواست‌های آمریکا برای مهار عملکردش در جنگ غزه را رد کرده است.

چهار مقام آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند بایدن تاکنون تصمیمی در مورد محدود کردن انتقال سلاح به اسرائیل نگرفته است اما اگر این رژیم عملیات جدیدی آغاز کند که جان غیرنظامیان فلسطینی را در مخاطره بیشتری قرار دهد، رئیس جمهوری آمریکا ممکن است که چنین تصمیمی اتخاذ کند.

یکی از این مقام‌ها گفت: این چیزی بایدن قطعا به آن فکر کرده است.

بایدن اظهارات متناقضی در مورد حمله به رفح و محدود کردن فروش سلاح به اسرائیل داشته است. وی سال گذشته میلادی گفت که پیشنهاد مشروط کردن کمک نظامی به اسرائیل «ارزش فکر کردن دارد.»

اما وی هفته جاری در مصاحبه‌ای اظهار کرد که به ارسال سلاح به اسرائیل ادامه می‌دهد و در عین حال گفت که کشتار غیرنظامیان در غزه «خط قرمز» اوست.

آدرین واتسون سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای درباره احتمال مشروط کردن کمک‌های نظامی به اسرائیل به پولیتیکو گفت: ما قصد نداریم درباره گمانه‌زنی‌ها منابع ناشناس اظهار نظر کنیم یا به صحبت‌های هفته جاری رئیس جمهوری چیزی اضافه کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها