کد خبر: 707707
تاریخ انتشار :

ناو آلمانی از ماموریت دریای سرخ خارج شد

ارتش آلمان اعلام کرد که ناوچه مشارکت کننده در عملیات اتحادیه اروپا در دریای سرخ صبح امروز به این عملیات پایان داده و از منطقه خارج شد.

ناو آلمانی از ماموریت دریای سرخ خارج شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "دی سایت"، در هفته‌های اخیر، ناو «هسن» آلمان در دریای سرخ عملیاتی را اجرایی کرده و با اتحادیه اروپا در ماموریتی در این منطقه برای به زعم خود تامین امنیت در برابر حملات یمنی ها شرکت کرد. اکنون این ناو به عملیات خود پایان داده و این منطقه را ترک می کند.

به این ترتیب ناوچه هسن ارتش آلمان ماموریت رزمی خود برای به زعم خود محافظت از کشتی های تجاری در برابر حملات یمنی ها در دریای سرخ را طبق برنامه ریزی به اتمام رساند. ارتش آلمان در پلتفرم ایکس اعلام کرد که این کشتی ماموریت خود را در ساعت 5:50 صبح به وقت محلی به پایان رساند و منطقه عملیاتی را ترک کرد.

این ناوچه با حدود 240 خدمه، به ماموریت نظامی اتحادیه اروپا در این منطقه موسوم به Aspides پیوسته بود. این ناوچه از 23 فوریه در دریای سرخ برای به توصیف خود محافظت از کشتی های غیرنظامی در مهمترین مسیر دریایی از آسیا به اروپا فعالیت می کرد.

این اولین مأموریت جنگی از این نوع برای نیروی دریایی آلمان بود، طبق اعلام وزارت دفاع، در مجموع 27 کشتی تجاری توسط ناوگان هسن در منطقه عملیاتی اسکورت شدند. در مجموع، این ناوچه بیش از 11000 کیلومتر را طی کرد.

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع فدرال آلمان خدمات این ناوچه و عملیات اتحادیه اروپا در این منطقه را ستوده و گفت: ماموریت نیروی دریایی اتحادیه اروپا از "امنیت و آزادی یکی از مهمترین مسیرهای دریایی و تجاری" در برابر "حمله‌هایی که قوانین بین‌المللی را نقض می کند" توسط یمنی‌ها محافظت می کند.

هسن به طول 143 متر به عنوان ناوچه دفاع هوایی نیز شناخته می شود: این ناو مجهز به موشک های ضد هوایی است و به طور ویژه برای اسکورت و کنترل دریایی طراحی شده است. بر اساس اطلاعات ارتش آلمان، این کشتی می تواند از رادار ویژه خود برای نظارت بر حریم هوایی به اندازه کل دریای شمال استفاده کند. این سامانه های تسلیحاتی قادر است با اهدافی تا فاصله 160 کیلومتری درگیر شوند.

ناوچه هسن قرار است در اوایل ماه می به ویلهلمشاون بازگردد. به گفته پیستوریوس، آلمان از اوت به بعد با ناوچه هامبورگ در ماموریت اتحادیه اروپا در دریای سرخ شرکت خواهد کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها