کد خبر: 708283
تاریخ انتشار :

برچیدن کمپ اعتراضی حامیان فلسطین در برلین توسط پلیس

نیروهای پلیس آلمان یک کمپ اعتراضی حامی فلسطینیان که از جمله خواستار توقف ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی بودند را در برلین پک سازی و معترضان را پراکنده کردند.

برچیدن کمپ اعتراضی حامیان فلسطین در برلین توسط پلیس
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، بیش از دو هفته است که فعالان حامی فلسطینیان در نزدیکی دفتر صدر اعظم آلمان یک کمپ اعتراضی را ایجاد کرده‌اند و از جمله آنها خواستار توقف تحویل تسلیحات به رژیم صهیونیستی شدند. اکنون این اقدام از طرف رژیم صهیونیستی ممنوع شده است.

پلیس آلمان کمپ تظاهرات حامی فلسطین را در نزدیکی ساختمان دفتر صدراعظم در برلین پاکسازی کرد. روز جمعه چادرهای معترضان در این منطقه سرنگون شد و تظاهرکنندگان متفرق و از این مکان برده شدند. هم زمان بیش از 100 هوادار این کمپ اعتراضی تظاهراتی با صدای بلند در اعتراض به این اخراج برگزار کردند.

پلیس این کمپ اعتراضی را ممنوع و لغو کرده بود، زیرا به ادعای این نهاد امنیتی شرکت کنندگان بارها مرتکب اعمالی مانند فتنه گری و نادیده گرفتن مقررات حفاظت از فضای سبز شده‌اند. به گفته مسئولان، حدود 150 مامور پلیس حوالی این 20 چادر مسکونی کوچک و چند خیمه بزرگتر حاضر شدند و از ساکنان خواستند محل را ترک کنند. بسیاری داوطلبانه چادرها را ترک کردند. با این حال، حدود 20 تا 30 نفر مقاومت کردند و از ترک محل خودداری کردند.

این فعالان بیش از دو هفته پیش این کمپ اعتراضی را برپا کردند. آنها با اقدام خود می خواستند از مردم مناطق فلسطینی حمایت کنند و از جمله خواستار عدم تحویل اسلحه بیشتر به اسرائیل شوند.

اخیراً اعتراضات طرفداران فلسطینی در سایر کشورها نیز افزایش یافته است. به عنوان مثال، درگیری بین تظاهرکنندگان طرفدار فلسطین و مقامات در بسیاری از دانشگاه‌های ایالات متحده در حال حاضر تشدید شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها