کد خبر: 709795
تاریخ انتشار :

ادعای آمریکا درباره محدود بودن حمله به رفح دروغ است

یک سازمان حقوق بشری با هشدار درباره پیامدهای فاجعه‌بار حمله ارتش صهیونیستی به رفح اعلام کرد که ادعاهای آمریکا مبنی بر محدود بودن عملیات نظامی اسرائیل در رفح دروغ بوده و اسرائیل همه محله‌ها و ساختمان‌های رفح را هدف قرار می‌دهد.

ادعای آمریکا درباره محدود بودن حمله به رفح دروغ است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در پی هشدارهای متعدد نهادهای مختلف بین‌المللی درباره عواقب فاجعه بار حمله رژیم صهیونیستی به رفح در جنوبی‌ترین نقطه نوار غزه سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا -مدیترانه اعلام کرد که غیرنظامیان فلسطینی بهای سنگینی برای حمله نظامی اسرائیل به رفح در جنوب نوار غزه که برای چندمین روز متوالی در میان حمایت آمریکا و سکوت جامعه جهانی ادامه دارد می‌پردازند؛ در حالی که آمریکا مدعی است حمله اسرائیل به رفح یک حمله محدود می‌باشد.

این سازمان حقوق بشری در یک بیانیه مطبوعاتی گزارش داد که تعداد غیرنظامیان فلسطینی که در حمله اسرائیل به رفح از ابتدای ماه جاری جان خود را از دست داده‌اند به 97 نفر از جمله 35 کودک و 17 زن افزایش یافته است که اکثر این افراد از زمان آغاز تهاجم زمینی ارتش اسرائیل به رفح شهید شده‌اند.

در این بیانیه آمده است: تعداد قربانیانی که ذکر شد مربوط به آماری است که بیمارستان‌ها به طور رسمی اعلام می‌کنند اما اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد تعداد قربانیان بسیار بیشتر بوده و تعداد زیادی از آنها زیر آوار مانده و به بیمارستان‌ها نرسیدند؛ چرا که ارتش اسرائیل حدود 190 واحد مسکونی را در رفح ویران کرد که ساکنان آنها در زمان حمله در خانه حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، اغلب شهدایی که نام آنها ثبت شده مربوط به ساکنان مرکز و غرب رفح بوده‌اند اما اطلاعات کافی درباره اتفاقاتی که در شرق رفح رخ می‌دهد و میزان قربانیان در این منطقه وجود ندارد.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر در ادامه ادعاهای آمریکا درباره محدود بودن عملیات نظامی اسرائیل در رفح را رد و تاکید کرد این اطلاعات آمریکا با هدف گمراه کردن افکار عمومی است. ارتش اسرائیل به شکل خودسرانه و عامدانه غیرنظامیان را در غرب و مرکز رفح هدف حملات توپخانه‌ای قرار می‌دهد. مناطق مختلف شهر رفح که تا اوایل ماه جاری آخرین پناهگاه برای حدود یک و نیم میلیون غیرنظامی فلسطینی بودند اکنون تبدیل به مکان‌های ناامن شده‌اند و تاکنون حدود 200 هزار نفر از آنها به سمت غرب شهر رفح و شهرهای همجوار خان یونس و دیرالبلح آواره شده‌اند.

این سازمان حقوق بشری اعلام کرد که افرادی که از رفح آواره شده‌اند هیچ مکان امنی برای رفتن ندارند. علاوه بر آن بسته شدن گذرگاه زمینی رفح منجر به بدتر شدن فاجعه انسانی در کل نوار غزه شده و جلوگیری از ورود کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی برای چندمین روز متوالی ادامه دارد.

دیده‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه ابراز نگرانی کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و دولت وی با دروغ‌های خود مبنی بر اینکه عملیات اسرائیل در رفح محدود است افکار عمومی جهان را گمراه کنند.

در بیانیه این سازمان آمده است که آنچه در واقعیت در رفح رخ می‌دهد حمله ارتش اسرائیل به همه محله‌ها و ساختمان‌های رفح از زمین و هواست؛ مانند سایر حملاتی که این ارتش در مناطق مختلف نوار غزه انجام می‌داد. ارتش اسرائیل شدت حملات خود را نه تنها در رفح بلکه در سراسر نوار غزه به ویژه در محله الزیتون و شهر غزه و شمال آن افزایش داده و بر بمباران خانه‌ها متمرکز شده است که قربانیان زیادی بر جای گذاشت.

این سازمان در ادامه از جامعه بین‌المللی خواست تا برای توقف تجاوزات اسرائیل به رفح و کل نوار غزه یک اقدام جدی انجام دهند.

امروز همچنین آژانس آنروا ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر وجود مکان‌های امن در نوار غزه را رد و تاکید کرد که در ادامه آوارگی اجباری و غیر انسانی فلسطینی‌ها در نوار غزه 300 هزار فلسطینی از رفح آواره شده‌اند و هیچ مکان امنی برای رفتن ندارند.

«فیلیپ لازارینی» کمیسرکل آژانس آنروا با اشاره به اینکه ادعاهای اسرائیل درباره وجود مناطق امن در نوار غزه نادرست و گمراه کننده است، گفت: دستور ارتش اسرائیل برای تخلیه مکان‌های مختلف رفح، ساکنان و آوارگان در این منطقه را مجبور کرده تا برای نجات جان خود به سمت هر نقطه‌ای فرار کنند، در حالی که هیچ مکان امنی برای رفتن ندارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها