کد خبر: 710275
تاریخ انتشار :

موضع چین در خصوص سالگرد «روز نکبت»

وزارت خارجه چین در میانه جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، در مورد سالگرد «روز نکبت» که در آن سرزمین فلسطینی‌ها اشغال شد، موضع خود را اعلام کرد.

موضع چین در خصوص سالگرد «روز نکبت»
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وانگ ونبین سخنگوی وزارت خارجه چین امروز در مورد هفتاد و ششمین سالگرد «روز نکبت» و شرایط فعلی در غزه که در آن 35 هزار نفر شهید شدند، اعلام کرد که 76 سال پیش بیش از نیمی از جمعیت فلسطین در جریان جنگ 1948 از خانه‌های خود گریختند یا اخراج شدند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از آنها و فرزندانشان به نوار غزه پناهجو شدند، افزود که بی عدالتی تاریخی که مردم فلسطین تحمل کردند، التیام نیافته بلکه بدتر هم شده است.

وانگ ونبین در ادامه با اشاره به قصد رژیم صهیونیستی برای تجاوز گسترده زمینی به شهر رفح در نوار غزه، تاکید کرد که چین به شدت با گسترش جنگ به رفح و تنبیه دسته جمعی مردم در غزه مخالف است.

بیشتر بخوانید

بیانیه حماس به‌مناسبت «هفتادوششمین» سالگرد اشغال فلسطین

سخنگوی وزارت خارجه چین خاطر نشان کرد: ما از تاسیس کشور مستقل فلسطینی که شامل حاکمیت کامل مبتنی بر مرزهای 1967 و به پایتختی قدس است حمایت می‌کنیم. ما از تبدیل شدن فلسطین به یک عضو کامل سازمان ملل نیز حمایت می‌کنیم.

او همچنین توضیح داد: چین به همکاری با جامعه بین المللی برای ترویج حل و فصل زودهنگام، همه جانبه، عادلانه و پایدار مسئله فلسطین، پایان دادن به نکبت یک بار برای همیشه، و تحقق همزیستی مسالمت آمیز بین اسرائیل و فلسطین و نیز هماهنگی بین کشورهای عربی و مردم یهودی ادامه خواهد داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها