کد خبر: 673169
تاریخ انتشار :

شلیک ۸۱ موشک روسی به ۷ منطقه اوکراین

فارس: در ادامه درگیری‌های نظامی روسیه و اوکراین خبر‌ها حاکی است که روسیه به کی‌یف پایتخت و ۶ منطقه دیگر اوکراین حملات موشکی شدیدی انجام داده است.

شلیک ۸۱ موشک روسی به ۷ منطقه اوکراین
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مقام‌های اوکراینی اعلام کردند حملات موشکی روسیه صبح روز پنجشنبه (امروز) به حداقل هفت منطقه اوکراین باعث تلفات و خسارت شده است. یک مقام دولتی اوکراین مستقر در لویو گفت که حملات موشکی روسیه یک منطقه مسکونی در این شهر را هدف قرار داده و جان حداقل دو زن و دو مرد را گرفته است. به گفته «والری زالوژنی» فرمانده کل نیرو‌های مسلح اوکراین، روسیه از شب گذشته تا به امروز (پنجشنبه) ۸۱ موشک از انواع مختلف به اوکراین شلیک کرده است.​

منابع رسانه‌ای غربی شامل «سی‌ان‌ان» خبر دادند، دور جدید حملات موشکی شدید روسیه به اوکراین از صبح امروز پنجشنبه آغاز شده و تاکنون حداقل دو کشته در کی‌یف و چهار کشته در «لویو» برجای گذاشته است.

یک مقام دولتی اوکراین مستقر در لویو در پیامی تلگرامی مدعی شد که حملات موشکی روسیه یک منطقه مسکونی در این شهر را هدف قرار داده و جان حداقل دو زن و دو مرد را گرفته است.

«هرمان هالوشچنکو» وزیر انرژی اوکراین پیش از انتشار خبر‌ها درباره تلفات در لویو اعلام کرده بود، حملات موشکی روسیه به کی‌یف پایتخت اوکراین حداقل دو کشته بر جای گذاشته بود.

به گفته هالوشچنکو، حملات روز پنجشنبه (امروز) روسیه به هفت منطقه «کی‌یف، میکلایف، خارکیف، زاپوروژیا، اودسا، دنیپرو و ژیتومیر» اوکراین انجام شده است.

«ویتالی کلیچکو» شهردار کی‌یف پایتخت اوکراین خبر داده که در نتیجه حملات امروز روسیه، برق حداقل ۱۵ درصد از پایتخت اوکراین قطع شده است.

با گذشت چند ساعت از انتشار خبر‌های اولین درباره سلسله حملات روسیه به مناطق مختلف اوکراین، عالی‌ترین مقام نظامی کی‌یف آماری درباره تعداد موشک‌های شلیک شده روسیه ارائه داد.

به گفته «والری زالوژنی» فرمانده کل نیرو‌های مسلح اوکراین، روسیه از شب گذشته تا به امروز (پنجشنبه) ۸۱ موشک از انواع مختلف به اوکراین شلیک کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید