کد خبر: 688477
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفتگوی نامه‌نیوز با مهدی مطهرنیا

کمیت هیأت همراه رئیسی بر کیفیت کارشناسی سفر بیافزاید

یک کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: هر سال کمیت اعضای هیأت همراه رئیس جمهور در سفر به نیویورک بیشتر می شود اما به نظر می رسد کیفیت کارشناسی کار کاهش می یابد.

کمیت هیأت همراه رئیسی بر کیفیت کارشناسی سفر بیافزاید
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاسی فردا: سفر رئیس جمهور ایران به نیویورک جهت شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.

مهدی مطهرنیا در گفتگو با نامه نیوز درباره اهمیت سفر رئیس جمهور به نیویورک گفت: این سفرها معمولا فرصتی برای اعلام مواضع نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای گفتمان انقلابی است. اگر دستاوردی هم حاصل شده باید این دستاورد را در این ارتباط دید.

وی افزود: سیاست از نظر کارکردی چیزی جز نیل به اهداف نیست. هدف از این مسافرت ها ایجاد فضای هماهنگی بیشتر با جامعه جهانی  و زمینه های همکاری بیشتر با کشورهای دوست، رقیب و متخاصم بوده است. حال سئوال این است که در همه سفرهایی که روسای جمهوری ایران از بعد پیروزی انقلاب تاکنون به نیویورک داشتند چقدر توانسته ایم بهره ببریم و سطح ارتباط ایران را با کشورهای دوست، رقبا و متخاصم به سطوح بهتری از منظر کیفی برسانیم؟

این استاد دانشگاه یادآور شد: قطعا سفر رئیس جمهور به نیویورک از منظر تبلیغات سیاسی و اعلام مواضع جمهوری اسلامی ایران و ایجاد فضایی برای طرح دیدگاه های انقلابی اهمیت دارد اما واقعیت آن است گفتمان انقلابی بعد از گذشت 45 سال به اندازه کافی در جهان شناخته شده و دوستان و دشمنان خاص خود را دارد، لذا کم و زیاد چندانی در این حوزه رخ نخواهد داد.  

مطهرنیا افزود: با وجودی که هر سال نسبت به سال گذشته کمیت اعضای هیأت همراه رئیس جمهور در سفر به نیویورک بیشتر می شود اما به نظر می رسد کیفیت کارشناسی کار کاهش می یابد. امروز این سئوال مهم مطرح می شود که اگر این سفر در تکرار دستاوردهای انقلابی مثل گذشته کارکرد ندارد و حتی ممکن است جوی علیه ایران را در صحنه بین المللی برانگیزد اصرار به این مسافرت ها برای چیست؟

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها