کد خبر: 705692
تاریخ انتشار :

در همه شاخص‌های عمرانی جهش داشته‌ایم

ایسنا/آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی گفت: در همه شاخص‌های عمرانی جهش داشته‌ایم، در برخی شاخص‌ها نیز به‌دلیل ریل‌گذاری درست، از میانگین کشوری پیشی گرفته‌ایم.

در همه شاخص‌های عمرانی جهش داشته‌ایم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

خبرنگار اصغر اصغری: محمدصادق معتمدیان امروز (۲۴ اسفند ماه) در آخرین جلسه شورای اداری سال ۱۴۰۲ با اشاره به برگزاری بی‌نظیر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری، اظهار کرد: با وجود اینکه دشمن از ماه‌ها قبل درصدد کم کردن مشارکت و ایجاد اختلال در روند برگزاری انتخابات بود، متولیان امر با فصل‌الخطاب قرار دادن منویات رهبر معظم انقلاب درباره مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت، انتخاباتی بی‌نظیر را اجرا کردند.

وی به هم‌افزایی و تعامل شکل‌گرفته برای برگزاری انتخابات اشاره و بیان کرد: با توجه به تدابیر صورت‌گرفته در بحث مشارکت، رقابت و امنیت، انتخاباتی بی‌نظیر را شاهد بودیم. با وجود تلاش امپراطوری رسانه‌ای دشمن در پمپاژ ناامیدی و سیاه‌نمایی، با تلاش انجام‌شده توسط همه عوامل اجرایی، نظارتی و امنیتی، انتخابات در بالاترین سطح برگزار شد.

استاندار آذربایجان غربی رفع گره‌های معیشتی چند ساله مردم در مدت فعالیت دولت را در حضور با شکوه مردم پای صندوق‌های رای موثر دانست و ادامه داد: علاوه بر مشارکت همه سلایق سیاسی، دینی، مذهبی و قومی در این دوره از انتخابات، صیانت از آرا به‌عنوان تکلیف شرعی و قانونی به درستی اجرا شد.

وی تمرکز بر مناطق کم‌برخوردار و پروژه‌های نیمه‌تمام را دو اولویت اساسی در بخش عمرانی دانست و اظهار کرد: آذربایجان غربی در اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام رتبه نخست کشور را کسب کرده و پروژه‌های عمرانی با میانگین ۱۲ سال، امروز به زیر سه سال رسیده که حاکی از یک کار با برنامه و جهادی است.

استاندار آذربایجان غربی بازدیدهای میدانی، برگزاری جلسات شورای برنامه‌ریزی در تمام شهرستان‌ها و دیدارهای مردمی را در سرعت دادن به اجرای پروژه‌های عمرانی موثر ارزیابی کرد و گفت: تلاش شد با شناسایی خلأهای عمرانی، ضمن برقراری توازن لازم نسبت به رفع محرومیت و شتاب‌بخشی به روند آبادانی اقدام شود.

معتمدیان بالا بودن ریسک سرمایه‌گذاری در آذربایجان غربی را از دلایل نبودن سرمایه‌گذاری در سال‌های قبل دانست و افزود: به مدد تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی علاوه بر اینکه آذربایجان غربی جزو پنج استان امن کشور لقب گرفته، باعث شده است تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیز شروع به‌ کار کنند.

وی حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای و دستیابی به شاخص‌های اقتصادی را حاصل نعمت امنیت دانست و گفت: برای بهبود شاخص‌های اقتصادی، احیای واحدهای راکد، توسعه مرزها و گذرگاه‌ها، روان‌سازی مبادلات و توسعه معادن در دستور کار قرار گرفت.

استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: رشد ۱۱۰ درصدی سرمایه‌گذاری بخش معدن، رشد ۳۲۶ درصدی استخراج مواد معدنی و رشد ۲۵۰ درصدی دریافت حقوق دولتی از معادن موجب شده است تا شاهد تحولات خوبی در این بخش باشیم.

معتمدیان شناسایی درست مزیت‌ها و ریل‌گذاری با برنامه را از دیگر علل بهبود شاخص‌های اقتصادی ارزیابی و اظهار کرد: در راستای توسعه اقتصادی، دیپلماسی منطقه‌ای با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به کسب رتبه هشت کشوری در تحقق درآمدهای مالیاتی، گفت: برای تحقق این هدف ضمن کاستن فشار از تولید و کسب و کارهای خُرد، شناسایی دانه درشت‌ها و افرادی که از پرداخت مالیات فراری هستند، در دستور کار قرار گرفت‌.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ماه رمضان و تعطیلات نوروزی، از فرمانداران و مدیران خواست با رصد مستمر بازار با هدف کنترل قیمت‌ها و تامین نیازهای اساسی، رفاه مردم را تامین کنند.

معتمدیان توجه به ارتقای فرهنگ رانندگی از طریق حذف نقاط پرحادثه و فعالیت‌های فرهنگی آموزشی، برگزاری دیدارهای مردمی، جذب اعتبارات ملی، صرفه‌جویی در هزینه‌کردها، مستندسازی فعالیت‌ها، جهاد تبیین و اجرای کامل مصوبات سفرهای شهرستانی را مد نظر قرار داد و از مدیران خواست تا به دقت این موارد را پیگیری و اجرایی کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها