کد خبر: 706447
تاریخ انتشار :

روایت پزشک اسرائیلی از وضعیت فاجعه‌بار بازداشتگاه‌های این رژیم

یک پزشک اسرائیلی بیمارستان صحرایی در بازداشتگاهی که صدها فلسطینی در آن نگهداری می‌شوند نسبت به شرایط فاجعه‌بار و نقض فاحش قوانین در آنجا هشدار داد.

روایت پزشک اسرائیلی از وضعیت فاجعه‌بار بازداشتگاه‌های این رژیم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، روزنامه اسرائیلی هاآرتص به نقل از این پزشک اسرائیلی نوشت: شرایط آنجا فاجعه‌بار است و نقض فاحش قوانین است.

این پزشک در نامه‌ای به مقامات ارشد صهیونیست گفته است: بازداشت شدگان در بازداشتگاه سدی تیمان در نزدیکی شهر بئر شوا در جنوب اسرائیل، ۲۴ ساعت شبانه‌روز با هر چهار دست و پا در غل و زنجیر هستند که باعث آسیب‌های شدید به دست‌ها و پاهایشان می‌شود که در نهایت اغلب نیاز به قطع عضو دارند.

این پزشک در نامه خود آورده است: علاوه بر این، زندانیان مرتباً چشم‌بند می‌بندند، فقط از طریق نی تغذیه می‌شوند، از دسترسی به توالت محروم هستند و تحت عمل‌های جراحی بزرگ بدون مراقبت‌های پزشکی مناسب قرار می‌گیرند.

در ادامه این نامه آمده است: « آنچه در این زندان می‌گذرد مطابق با قوانین مرتبط با افرادی که در حبس به سر می‌بند نیست. همه ما – تیم‌های پزشکی و شما، مسئولین ما در وزارت‌های بهداشت و دفاع، در نقض قوانین اسرائیل شریک هستیم و شاید برای من به‌عنوان یک پزشک بدتر از آن، نقض تعهد اولیه‌ام نسبت به بیماران، هر کجا که هستند، همان‌طور که ۲۰ سال پیش در زمان فارغ‌التحصیلی سوگند خوردم، باشد.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها