کد خبر: 680083
تاریخ انتشار :

امین اسماعیل نژاد با اسلحه در زمین والیبال!

شماره ۱۰ جدید تیم ملی والیبال، امین اسماعیل نژاد یک چهره مهار نشدنی از خود مقابل چین ارائه داد.

امین  اسماعیل نژاد با اسلحه در زمین والیبال!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ایران مقابل چین در سومین مسابقه خود در لیگ ملتهای ۲۰۲۳ به پیروزی دست یافت و در این بازی، امین اسماعیل‌نژاد یک سر و گردن بالاتر از بازیکنان حریف بود و حضورش با فرم ایده‌آل در زمین، ۲۶ امتیاز را برای ایران به ارمغان آورد.

ایران شروع خوبی در لیگ ملتها نداشت و در سه ست متوالی از ژاپن شکست خورد اما در همان بازی هم امین کیفیت مناسبی از خود نشان داد و ۱۱ امتیاز مقابل سامورایی‌ها گرفت.

کیفیت و عملکرد این بازیکن در بازی دوم مقابل لهستان بیشتر هم شد و پشت خط زن دو متر و سه سانتی‌متری ایران مقابل ستاره‌های تیم اول رنکینگ جهانی ۱۷ امتیاز کسب کرد و نمایش قدرتمندی در حمله ایران داشت اما آن بازی در نهایت به سود لهستانی‌ها شد.

شماره ده ایران اما مقابل چین آماده‌ترین فرم خود را نشان داد. امین ستاره‌ای بود که اکثر توپها به او ختم می‌شد و با حداقل خطا، توپهایش در زمین اژدهای زرد می‌خوابید. اسماعیل نژاد در سومین بازی ۲۶ امتیاز گرفت و نمایش فوق‌العاده‌ای در حمله و سرویس داشت. او چندین بار سرویس‌هایش را مستقیم تبدیل به امتیاز کرد و باقی سرویس‌های او نیز دریافت چین را به دردسر می‌انداخت.

اوج نمایش قدرت او در ست سوم و برای کسب امتیاز هشتم بود؛ او در ارتفاع بیش از سه متری با سرعت ۱۱۶ کیلومتر بر ساعت روی پاس کریمی به توپ ضربه زد و پس از برخورد به سر ژانگ، این توپ با ارتفاعی زیاد در سکوهای تماشاگران فرود آمد! ضربه‌ای که چینی‌ها را هاج و واج کرده بود.

اما جالب اینکه این ستاره ۲۶ ساله تنها از قدرت خود استفاده نمی‌کند بلکه او بارها هوش و ذکاوت خود را نیز به رخ کشیده و چندین امتیاز را با زدن ضربات بسیار آرام به دست دفاع یا جای خالی به دست آورده است؛ ترکیبی که از او یک بازیکن هشیار و قدرتمند ساخته که انگار در زمین با همین اسلحه به مصاف حریفان می‌رود.

او در این سه بازی ۵۴ امتیاز برای ایران گرفته که ۴۳ امتیاز در حمله بوده است. امین سه امتیاز روی دفاع کسب کرده و هشت امتیاز مستقیم سرویس نیز به اسمش ثبت شده است. او ستاره‌ای است که می‌تواند هر تیمی را به دردسر بیندازد و مقابل چین مهار نشدنی و با حداقل خطا نشان داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار خبر ورزشی سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما