کد خبر: 685311
تاریخ انتشار :

کارشناسی داوری جنجالی ترین صحنه لالیگا (عکس)

خطای پنالتی روی رونالد آرائوخو در آخرین دقایق بازی بارسا-ختافه که رد شد، اعتراض شدید بارسلونا و رسانه‌های کا تا لو نیا را در پی داشت و کارشناسان نیز نظرات متفاوتی داده‌اند.

کارشناسی داوری  جنجالی ترین صحنه لالیگا (عکس)
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا در یکی از بازی‌های هفته اول لالیگا میهمان ختافه بود. این دیدار در حالی که یک بازیکن از هر کدام از تیم‌ها به همراه ژاوی با کارت قرمز داور مواجه شدند با تساوی بدون گل به پایان رسید.

بازی درگیرانه‌ای را در طول 90 دقیقه شاهد بودیم و همین باعث ایجاد توقف‌های بسیار شد تا تقابل دو تیم 116 دقیقه به طول انجامد.

بارسلونا که تلاش‌های بی‌ثمری برای رسیدن به گل در طول 90 دقیقه انجام داده بود در دقایق تلف‌شده نیمه دوم دامنه حملات خود را گسترده کرد و می‌توانست در همین لحظات صاحب یک ضربه پنالتی شود و با گل کردن آن به سه امتیازی شیرین در خانه حریف دست یابد، اما یک خطای هند از گاوی مانع از این اتفاق شد.

در صحنه یادشده تعادل رونالدو آرائوخو داخل محوطه جریمه به هم خورد و داور برای تصمیم صحیح از VAR کمک گرفت. در صحنه آهسته خطای بازیکن ختافه روی مدافع بارسا مشهود بود، اما چند لحظه قبل‌تر از آن گاوی مرتکب خطای هندی شده بود که باعث شد داور با استناد به آن از اعلام پنالتی صرف‌نظر کند.

با توجه به اینکه خطای هند گاوی پیش از خطای پنالتی صورت گرفته روی آرائوخو انجام گرفته بود، داور اعلام ضربه آزاد به سود تیم ختافه کرد تا در میان بهت گاوی و دیگر بازیکنان بارسلونا این شانس طلایی به راحتی از دست برود.

این صحنه با اعتراض شدید ژاوی همراه بود و او که از بازی اخراج شده بود در نشست خبری پس از مسابقه توفان به پا کرد و گفت که هند گاوی اختراع داور مسابقه بوده و این مایه شرم لالیگا خواهد بود، اما نظر کارشناسان داوری اسپانیا چیز دیگری است و همگی بر خلاف ژاوی حرف زدند.

مارکا

پرز بورول، کارشناس داوری مارکا، در این رابطه گفت: «پنالتی روی آرائوخو درست بود ولی اینکه داور بازی به دلیل خطای هند گاوی آن را رد کرد، تصمیم کاملا درستی بود.»

آاس

ایتورالده گونزالس، داور قدیمی اسپانیایی، معتقد است که سوتو گرادو به درستی پنالتی بارسا را پس گرفت، چرا که خطای هند گاوی مشهود بود و او به کمک دستش باعث شد توپ به آرائوخو برسد. ایتورالده همچنین گفت که ژاوی به خاطر اظهارنظر تندش در نشست خبری پس از بازی، باید 4 جلسه محروم شود.

ال‌چیرینگیتو:

رافا گررو و خوانفه سانز، دو کارشناس داوری برنامه ال‌چیرینگیتو نیز تصمیم داور را درست اعلام کردند. هر دو معتقد بودند که روی آرائوخو پنالتی شده، ولی برخورد توپ به دست گاوی باعث شد تا داور تصمیم درست‌تر یعنی رد پنالتی را اعلام کند.

موندو دپورتیوو:

سزار بارنچه‌آ، کارشناس داوری موندو دپورتیوو، نشریه نزدیک به بارسا، ولی نظر متفاوتی دارد. 

او در این رابطه گفت: «این صحنه از نظر من اصلا خطای هند گاوی نبود و پنالتی روی آرائوخو نیز واضح است. سوتو گرادو با رد پنالتی بارسا تصمیم اشتباهی گرفت.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها