کد خبر: 686775
تاریخ انتشار :

هزار گل! استقلال هجومی تر ین تیم تاریخ لیگ برتر

استقلال با گلی که مهرداد محمدی به ثمر رساند، اولین باشگاه 1000 گل لیگ برتر لقب گرفت.

هزار گل! استقلال  هجومی تر ین تیم تاریخ لیگ برتر
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، اولین گل استقلال را در لیگ برتر علی موسوی در تاریخ 13 آبان 1380 به ثمر رساند و امروز مهرداد محمدی موفق شد هزارمین گل استقلال را به ثمر برساند تا آبی‌ها اولین باشگاه 1000 گل لیگ برتر لقب بگیرند.

استقلال از دیدار مقابل برق شیراز تا استقلال خوزستان به مدت 21 سال و 9 ماه و 24 روز و در بیست و سومین فصل حضور در لیگ برتر، در هفته چهارم موفق به ثبت رکورد شد.

هجومی‌ترین تیم لیگ ایران در 23 دوره لیگ موفق شد هزار گل به ثمر برساند، لیگ هشتم با 70 گل، پرگل‌ترین فصل برای استقلال بود و لیگ دوم با 32 گل، کم گل‌ترین فصل استقلال بود.

فابیو جانواریو زننده یکی از 70 گل استقلال در آن فصل بود که این گل زمینه ساز قهرمانی استقلال در لیگ هشتم شد.

 شرح کامل تعداد گل‌های استقلال در هر فصل مسابقات را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

آرش برهانی با 80 گل در صدر لیست گلزنان استقلال حضور دارد، برهانی با 80 گل آقای گل تاریخ باشگاه استقلال در مسابقات لیگ برتر است.

رضا عنایتی با 60 گل، فرهاد مجیدی با 47 گل، سیاوش اکبرپور با 42 گل و مهدی قایدی با 31 گل گلزن‌ترین مهاجمان استقلال در این مسیر بودند.

کار گرافیکی از گلزنان برجسته استقلال که برخی از آنها سوپرگل و گل‌های حساس زیادی برای استقلال به ثمر رسانده‌اند.

165 بازیکن موفق شدند برای استقلال در این مسیر گلزنی کنند، در این لیست 140 بازیکن استقلال، 18 گل به خودی و یک حکم انضباطی مقابل گل گهر سیرجان، در مجموع 1000 گل استقلال را رقم زدند.

گل جواد نکونام در اهواز قهرمانی آبی‌ها را در فصل 91-92 قطعی کرد

مهم‌ترین گل به خودی که در بین این هزار گل وجود دارد، گلی است که محسن ایران نژاد دقیقه 93 وارد دروازه خودی کرد تا استقلال همچنان دست پیش را در قهرمانی مقابل سپاهان داشته باشد.

گلی که رودی ژستد در مقابل پرسپولیس به ثمر رساند شاهکار بود، ضربه سر و شیرجه او در قهرمانی بدون شکست استقلال تاثیر بسیاری داشت.

آبی پوشان در تمام پست‌های حاضر در میدان بازیکن گلزن داشته‌اند، دیدار فصل گذشته استقلال و هوادار گل سیدحسین حسینی از روی خط دروازه این اتفاق را رقم زد که آبی‌ها درون دروازه هم بازیکن گلزن داشته باشند.

خوشحالی حسینی پس از بازکردن دروازه هوادار در ورزشگاه آزادی

با گلی که حسین حسینی زد لیست برترین گلزنان استقلال در تمام پست‌ها کامل شد و ترکیب برترین گلزنان استقلال در تاریخ لیگ برتر را در عکس مشاهده می‌کنید:

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها