کد خبر: 696905
تاریخ انتشار :

دستور از بالا رسید: شوک بزرگ به اعتبار ژاوی

ژاوی ساعاتی قبل از عزیمت بارسلونا به بلژیک مجبور شد از یکی از تصمیمات فنی خود عقب‌نشینی کند و حالا مشخص شده که حقیقت ماجرا چه بوده است.

دستور از بالا رسید: شوک بزرگ به اعتبار ژاوی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، صبح روز گذشته اعلام شده بود که ژاوی هرناندز تصمیم دارد فرانکی دی‌یونگ، روبرت لواندوفسکی، گوندوگان و آرائوخو را به بلژیک نبرد اما ساعتی قبل از عزیمت کاروان بارسا و در آخرین لحظه پشیمان شد و به جز دی‌یونگ، از مابقی برای بازی امشب دعوت کرد و آنها نیز راهی بلژیک شدند.

پشیمانی لحظه آخری

رسانه‌های اسپانیایی اعلام کرده بودند که در ابتدا مربی به فکر استراحت دادن به این بازیکنان بود، چون بازی با آنتورپ عملا تشریفاتی است و صعود بارسا به دور بعد قطعی شده اما در هر صورت ژاوی پشیمان شد.

دیشب ژاوی در نشست خبری خود گفت که دلیل این دعوت لحظه آخری این بود که این تیم بلافاصله بعد از بازی به دلیل یکسری مشکلات نمی‌تواند برگردد. کاروان بارسا روز پنجشنبه برمی‌گردد و بعید نیست که این تیم یک جلسه تمرینی اضافی هم در آنتورپ انجام دهد، بنابراین او می‌خواست تمام بازیکنان خود را برای این جلسه تمرینی داشته باشد و به نوعی وقت تلف نشود، اما این همه ماجرا نیست.

و اما حقیقت ماجرا

در همین رابطه رادیو راک یک کاتالونیا ادعایی دیگر را مطرح کرد که تایید دیگر رسانه‌های معتبر از جمله مارکا و موندو دپورتیوو هم رسیده است. بر این اساس دستور از بالا باعث شده تا ژاوی تغییر عقیده بدهد و سه بازیکن بزرگ خود را نیز به بلژیک ببرد. 

خوان لاپورتا این روزها به شدت عصبانی است و هر اندازه مقابل دوربین‌ها از ژاوی حمایت کرده و نسبت به آینده تیم ابراز خوشبینی می‌کند، درون باشگاه از روند تیم زیر نظر ژاوی ناراضی است. در واقع او به ژاوی فرمان داده که پس از شکست سنگین خانگی 2-4 برابر خیرونا استراحت دادن به این سه بازیکن جای هیج توجیهی ندارد و همه باید به بلژیک بروند، حتی اگر بازی تشریفاتی باشد. دی یونگ موردی جدا بود و به دلیل مصدومیتی طولانی تصمیم بر این شده که چندان تحت فشار قرار نگیرد.

از سوی دیگر برای بارسا برد در این بازی از نظر مالی اهمیت بالایی دارد. هر پیروزی 2.8 میلیون یورو برای بارسا که با مشکلات مالی روبرو است سود خواهد داشت و در صورت تساوی تنها 900 هزار یورو به بارسا خواهد رسید. لاپورتا از ژاوی خواسته بهترین تیم ممکن را امشب به زمین بفرستد و بازی را جدی بگیرد. پیروزی در این بازی از لحاظ روحی و ذهنی نیز برای بارسا حیاتی است و می‌تواند اندکی از غم شکست برابر خیرونا بکاهد.

کم‌شدن اعتبار ژاوی

در همین رابطه شب گذشته در ال‌چیرینگیتو این بحث مطرح شد که ژاوی روز به روز اعتبار خود نزد رئیس را از دست می‌دهد و درست زمانی که رئیس یک باشگاه به خود اجازه دخالت در کار مربی را بدهد، آینده او در واقع به خطر افتاده است. 

این شاید اولین بار باشد که لاپورتا یکی از تصمیمات فنی ژاوی را زیر سوال می‌برد و به وی گوشزد می‌کند که انجام این کار به سود باشگاه نیست. این زنگ خطری جدی برای مربی‌ای است که حالا تردیدهایی مهم در مورد پروژه‌اش وجود دارد. 

تنها چند ماه پس از فتح لالیگا، بارسلونا دیگر نشانی از تیم قدرتمند فصل قبل ندارد و در لالیگا به رتبه چهارم سقوط کرده است. جدای از بحث نتیجه‌گیری، شکل بازی بارسا نیز به جذاب نیست و ژاوی نتوانسته بر خلاف وعده‌ای که داده بود، از بارسلونا بازی‌های تماشاگرپسند بگیرد. با این اوصاف شاید بتوان گفت که روزهای ژاوی در بارسا به شماره افتاده‌اند و ادامه این روند او را به سمت در خروجی سوق خواهد داد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها