کد خبر: 700445
تاریخ انتشار :

پسا یحیی نگران کننده تر از پسا برانکو!

پرسپولیس در جدول لیگ برتر همچنان مدعی است اما شرایط مالی باشگاه اصلا شبیه مدعیان نیست.

پسا یحیی  نگران کننده تر از پسا برانکو!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، بحران مالی در باشگاه پرسپولیس که به‌نوعی باعث جدایی یحیی گل‌محمدی در نیم فصل شد حالا برنامه‌های مهم آتی این باشگاه را هم تحت تاثیر قرار داده است. تابستان 1398 بعد از جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس عده‌ای از هواداران مدام مقابل ساختمان باشگاه‌شان تجمع کرده و هر روز یکی را مقصر جدایی سرمربی موفق کروات می‌دانستند، فارغ از اینکه برانکو از کار کردن در فوتبال ایران خسته شده بود و می‌خواست بعد از چهار سال و اندی حضور در این تیم تجربه دیگری داشته باشد.

برانکو با پرسپولیس سه‌بار قهرمان لیگ شده، یک‌بار در نیمه نهایی و یک‌بار هم فینال آسیا را تجربه کرده بود. او قهرمان حذفی و سوپرجام هم شده بود و دیگر چیزی برای بردن پیش رو نداشت اما هواداران همچنان او را می‌خواستند و هر روز فرد یا افرادی را به‌عنوان مقصر جدایی برانکو در فضای مجازی یا مقابل ساختمان باشگاه شماتت کرده و یا تندتر از آن با ناسزا و توهین هدف قرار می‌دادند.

بعد از پایان تداوم این بحران چند روزه ایرج عرب،مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس موفق شد خیلی سریع و زودتر از حد معمول باشگاه پرسپولیس سرمربی بعدی را انتخاب کند و غائله را بخواباند اما با وجود حضور کالدرون در ایران، رسانه‌ها و هواداران پرسپولیس نسبت به تداوم موفقیت‌های تیم خود نگران بوده و با دید تردید به افق پیش روی تیم‌شان نگاه می‌کردند تا جایی که حداقل در تیترها و عناوین دوران پسا برانکو تیره و کدر به نظر می‌رسید.

با وجود گمانه‌زنی‌های غالباً منفی و البته ناشناخته بودن کالدرون نسبت به مختصات فوتبال ایران او در پرسپولیس موفق بود و با وجود عدم تفاهم مالی با باشگاه در نیمه راه تیم قهرمان نیم فصل را به یحیی گل‌محمدی سپرد. قهرمانی‌های پرسپولیس با گل‌محمدی ادامه پیدا کرد و بالاخره او موفق شد با کلکسیونی از جام از زیر سایه برانکو بیرون بیاید و با تیم خودش قهرمان شود اما پیمانه او نیز لبریز شد و بعد از چهار سال با اعلام خستگی از پرسپولیس رفت.

حالا نزدیک به یک هفته است که پرسپولیس سرمربی ندارد و با وجود اینکه برای اولین و ظاهراً آخرین گزینه جدی خود همه کار کرده تا بله نهایی را بگیرد و سکان هدایت این تیم را به او بسپارد اما مشخص نیست که حتماً این اتفاق خواهد افتاد. پرسپولیس سرمربی ندارد اما طبق لیست همان سرمربی مستعفی بازیکن می‌گیرد، طبق برنامه همان مربی مستعفی تمریناتش را شروع می‌کند و قرار است طبق آنچه او خواسته بود به اردوی خارجی برود اما تقریباً همه چیز درباره این اتفاقات مثل انتخاب سرمربی روی هواست چون پرسپولیس پول ندارد!

پرسپولیس پول ندارد و چشم باشگاه به آن 109 میلیاردی دوخته شده که قرار است از وزارت ورزش بگیرد و بخشی از مطالبات اعضای تیم را پرداخت کند اما فعلاً تا زمانی که پروسه دریافت این پول طی شود چرخ باشگاه درست نمی‌چرخد. پرسپولیس پول ندارد، سرمربی ندارد و بازیکن جدیدی هم ندارد. در نقطه مقابل بازیکن و مربی اضافه دارد که باید به‌زودی برای توافق با آنها پول فراهم کند، همانطور که برای بازیکنان جدید، بازیکنان قبلی و کادرفنی جدیدش نیاز به پول دارد.

با وجود اسپانسرهای روی پیراهن و آنچه درباره وصول طلب از وزارت ورزش مطرح شد، این باشگاه هیچ منبع درآمد دیگری ندارد و خبری از اجرایی شدن و به نتیجه رسیدن طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی هیئت مدیره نیست.

پرسپولیس دنبال مربی میلیون دلاری است و در لیست خریدش نام بازیکن میلیون دلاری می‌گنجاند اما پول اردوی خارجی را ندارد و مشخص نیست بعد از چهار سال و نیم بالاخره خبری از اردوی خارجی خواهد شد یا نه. در عین حال مشخص نیست که حتی اگر با تمام خون دل خوردن‌های مدیران باشگاه و پیدا کردن اسپانسر و انجام مقدمات لازم، این اردو برگزار شود سرمربی و کادر فنی جدید در این اردو حاضر خواهند بود یا نه و اصلاً برگزاری این اردو به کار تیم می‌آید؟

با در نظر گرفتن مجموع این اتفاقات به نظر می‌رسد دوران پسا یحیی برای پرسپولیسی‌ها باید نگران‌کننده‌تر و ترسناک‌تر از دوران پسا برانکو باشد چرا که چنانچه برانکو بله نهایی را نگوید و مشکلات مالی تداوم داشته باشد نه گزینه محکم و مشخصی در ذهن مدیران باشگاه هست که سراغش بروند نه آنقدر پول دارند که با تقویت تیم کاری کنند تا پرسپولیس با سرمربی بعدی حتی اگر ناشناخته و کم‌ تجربه‌تر باشد همچنان بر مسیر قهرمانی قدم بردارد و دچار لغزش نشود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها