کد خبر: 700656
تاریخ انتشار :

رنکینگ ترسناک: کره همسایه دیوار به دیوار ایران!

کره جنوبی با صعود به رتبه 22 جهان، اکنون دیگر همسایه دیوار به دیوار ایران محسوب می‌شود.

رنکینگ ترسناک: کره همسایه دیوار به دیوار ایران!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، تقابل احتمالی ایران و کره جنوبی در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، نه تنها برای مساعد شدن زمینه‌های حضور تیم برنده در مسابقه فینال بلکه برای رسیدن به رتبه دوم بهترین تیم‌های آسیایی در رنکینگ فیفا بسیار حائز اهمیت است و این موضوع باعث جذاب‌تر شدن تقابل دو تیم می‌شود.

با برگزاری نخستین دیدار ایران و کره جنوبی در جام ملت‌های آسیا، دو تیم موفق شدند این پیکارها را با پیروزی آغاز کرده و آمادگی خود را به رخ رقبا بکشند. شاگردان قلعه‌نویی با نتیجه چهار بر یک از سد فلسطین گذشتند و تیم کلینزمن نیز با حساب سه بر یک از سد بحرین گذشت.

ایران با این پیروزی، در رنکینگ زنده و آنلاین فیفا، توانست 7.23 امتیاز مثبت به دست بیاورد. این عدد برای کره‌ای‌ها بیشتر بود و 10.57 امتیاز به اندوخته‌های آنها اضافه شد. جایگاه ایران در رتبه 21 جهان تغییری نکرد ولی کره توانست با یک پله صعود و بالاتر از اوکراین، در رده 22 جهان قرار بگیرد.

در حال حاضر، ایران به‌طور کلی 1574 امتیاز دارد و این عدد برای کره جنوبی 1561 است که نشان دهنده فاصله بسیار کم دو تیم در رنکینگ جهانی است و چنانچه این دو تیم در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا با هم روبه‌رو شوند، بدون شک تیم برنده جایگاه دوم آسیا را از آن خود خواهد کرد چرا که ژاپن با 1628 امتیاز، فاصله زیادی نسبت به دیگر تیم‌های آسیایی دارد.

ایران و کره جنوبی دو بازی دیگر نیز مرحله گروهی در پیش دارند. پیروزی شاگردان قلعه‌نویی برابر هنگ‌کنگ دستاورد 3.89 امتیاز مثبت و غلبه بر امارات 11 نمره مثبت برای تیم ملی دارد که به طبع کسب تساوی یا شکست، امتیازات منفی بیشتری را برای ایران به دنبال خواهد داشت.

در سمت مقابل نیز کره جنوبی با پیروزی برابر اردن 9 امتیاز مثبت و در صورت برتری بر مالزی 5.28 امتیاز مثبت به دست خواهد آورد. با فرض اینکه شاگردان کلینزمن با سه پیروزی در دور گروهی راهی مرحله بعد شوند، امتیازات آنها به 1575 می‌رسد و اگر ایران نیز هر سه بازی خود را پیروز شود، امتیازات ملی پوشان در رنکینگ جهانی به عدد 1589 می‌رسد.

سپس ایران و کره جنوبی باید در مرحله یک‌هشتم نهایی با حریف خود روبه‌رو شوند و در صورت پیروزی، در دور یک‌چهارم نهایی به مصاف هم می‌روند که تیم برنده می‌تواند رشد چشم‌گیری در رنکینگ جهانی داشته باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها