کد خبر: 702787
تاریخ انتشار :

اختصاصی: تلخ‌ترین لحظه جام ملت‌های آسیا (ویدئو)

این تلخ‌ترین تصویری بود که می‌توانست از قطر به دست ما برسد؛ گوشه‌ای ساکت در ورزشگاه ثمامه جایی که ایران بازی بزرگش را به قطر واگذار کرد.

اختصاصی: تلخ‌ترین لحظه جام ملت‌های آسیا (ویدئو)
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، این کاپیتان تیم ملی ماست که چنین نفس نفس می‌زند و بی توجه به زرق و برق تابلوی تبلیغاتی کنار زمین، خودش را از یک سمت آن آویزان می‌کند تا در تنهایی به بزرگترین هدفی که برای دوران فوتبالش مدنظر قرار داده بود، نرسد. علیرضا جهانبخش پس از دو نود دقیقه مقابل ژاپن و قطر، تمام توانش را برای تیم ملی گذاشته بود.

جهانبخش در جو‌ کرکننده الثمامه و در شرایطی که هواداران قطری با تمام وجود تیمشان را تشویق می‌کردند تا مقابل قدرت سنتی فوتبال آسیا قد اعلم کنند، همه جانش را در زمین گذاشت که شاید کم‌شباهت به آن جهانبخش بود که می‌شناختیم. بازیکنی با موهای مرتب، ریشی آنکارد و لبخندی همیشگی که در صورتش نوعی خوشی را به ذهن ما متوادر می‌کند.

جهانبخش در صحنه شادی گل اول ایران به عنوان بازیکن آخرین بازیکن روی حلقه شادی پرید تا برای عکاس‌ها لحظه ویژه‌ای را خلق کند. لحظاتی که او در اوج خوشی و شادی بود و به هیچ شکل نمی‌شد که تصور کرد این فریادهای از ته دل که به نوعی می‌شد آن را به گریه‌اش پس از پنالتی زدن مقابل ژاپن وصل کرد، جای خود را به این صحنه‌های ناراحت‌کننده آخر بازی بدهد.

در این بین کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، یک پنالتی را هم وارد دروازه قطر کرده بود. در حالی که با دو دست و انگشت اشاره ذهن خود را نشان می‌داد تا در مقابل سوت کرکننده هواداران قطری بگوید چیزی تمرکز او را به هم نخواهد ریخت.

جهانبخش بازیکن میدان دیده‌ای است. او از جام جهانی ۲۰۱۴ در تیم ملی حضور داشته، زمانی که به عنوان یک بازیکن جوان به تیم ملی اضافه شده بود و در بازی آرژانتین، مدافعان حریف را به عنوان اولین تعویض ایران در آن بازی آزار داد. از آن روز تا آخرین نمایش او در یک تورنمنت بزرگ ملی زمان زیادی گذشته و اگر چه در این بین برخی اتفاقات و دلخوری‌ها به مانند نقش آفرینی او در تغییرات نیمکت تیم ملی پیش از جام جهانی ۲۰۲۲، ذهن بسیار از هواداران فوتبال را مکدر کرده اما باز نمی‌شود از آنچه که او تلاش کرد در جام ملت‌های آسیا بدون دریغ  به تیم ملی بدهد عبور کرد.

تصویر او که توسط دوربین مجید نخجیروانی به ثبت رسیده است، آنچنان دل هواداران تیم ملی را می‌سوزاند که شاید کمتر شکستی در این سال‌ها توانسته باشد، چنین تاثیری بر احساس ما به گذارد.

فوتبال متوقف نخواهد شد و خیلی زود رقابتی تازه جای ای‌کاش‌ها و افسوس‌ها را خواهد گرفت و آنجاست که به کیفیت بازیکنان بزرگ این نسل، دوباره نیاز خواهیم داشت. نسلی که اگر چه موفق به فتح جام ملت‌های آسیا نشد اما حالا یک انگیزه جدید را هدف گذاری خواهد کرد تا ایران برای اولین بار در جام جهانی نتیجه شگفت انگیزی بگیرد؛ چیزی که هیچ کدام از ستارگان تاریخ فوتبال موفق به انجام آن نشدند.

گود لاک (Good luck) آقای جهانبخش؛ غصه نخور و خسته نباشی.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها