کد خبر: 702789
تاریخ انتشار :

قهرمانی تاریخی پرسپولیس، برای اولین بار!

تیم نوجوانان پرسپولیس در فصلی شگفت‌انگیز موفق به قهرمانی شد.

قهرمانی تاریخی پرسپولیس، برای اولین بار!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، ساعاتی پیش ورزشگاه درفشی‌فر محل جشن و پایکوبی تیم نوجوانان پرسپولیس بود که سه هفته زودتر از پایان لیگ پایتخت، قهرمانی را از آن خود کرد.

شاگردان حسن خانمحمدی در حالی که دیدار مقابل پارسیان جوان را با نفرات ذخیره آغاز کرده بودند، با دو گل امیررضا ناصری و ماهان حسن‌علیزاده موفق شدند حریف را شکست دهند و قهرمانی را مسجل کنند.

این اولین بار در تمام این سال‌هاست که پرسپولیس گوی سبقت را از رقبا ربوده و توانسته قهرمانی لیگ تهران را در رده نوجوانان به دست بیاورد. معمولا سایپا و پیکان و در سال‌های گذشته آکادمی کیا توانسته بودند قهرمان نوجوانان تهران شوند اما این بار پرسپولیس موفقیت بزرگ رده‌های پایه را رقم زده است.

نکته جالب در مورد تیم نوجوانان پرسپولیس اینکه آنها 12 امتیاز از نزدیکترین تعقیب‌کننده، آکادمی کیا، بیشتر دارند و در هر صورت جام را به دست خواهند آورد و البته فرصت این را نیز دارند که با 73 امتیاز فصل را به پایان برسانند.

اگرچه در رده‌های پایه تیمسازی و معرفی بازیکن از اهمیت بیشتری برخوردار است اما شاید همین نتایج درخشان نیز نوید معرفی چند بازیکن تراز اول به رده جوانان و امید آکادمی را بدهد که در آینده بتوانند باری از روی دوش تیم اصلی پرسپولیس بردارند.

این فهرست تیمی است که قهرمانی نوجوانان را به دست آورد؛ نامشان را به یاد بسپارید، شاید چند سال آینده آنها را در سطح اول فوتبال ایران دیدید:

امیر محمد قزوینه (دروازه‌بان)، احمد جهالش، علی مرادی، امیرحسین حمزه، امیرحسین طاهری، ارشیا مرادی، ماهان حسنعلیزاده، امیررضا سینکایی، امیررضا علیپور، مانی عبادی، سینا خسروآبادی، طاها خانمحمدی، ابوالفضل عینی، علیرضا آرین‌کیا، آرتا جلیلی، امیرعلی عنصری، مهدی قره داغی، عرشیا محمدآبادی، امیر محرابی، نیما ناصحی، علیرضا اسکندری، رضا روشندل (دروازه‌‎بان)، مختار منصوریان، پویان شعبانی، پارسا تحویلداری، طاها مالکی و مسیح مرادخانی.

لیست کادر نیز به این شرح است:

سرمربی حسن خانمحمدی

سرپرست کاظم کریمی

مربی بدنساز احسان شیرمحمدی

مربی گلر علی دریکوندی

مربی احمدکاروی

مربی میلاد میرترابی 

مربی مصطفی گل زرند 

تدارکات حامد مروت

پزشک مسعود حاتمی

بخشی از این موفقیت بی‌تردید به نام محسن خلیلی نوشته می‌شود که در این سال‌ها توانسته تغییراتی مثبت را در آکادمی پرسپولیس ایجاد کند و بازیکنانی را هم به تیم بزرگسالان معرفی کرده که انتظار می‌رود این روند ادامه‌دار نیز باشد.

همچنین حسن خانمحمدی که فرزند خود را نیز در تیم دارد، با این موفقیت شانس این را خواهد داشت تا در رده پایه پرسپولیس رشد کند و شاید در فصول آینده هدایت تیم‌های بالاتر را نیز برعهده بگیرد، هرچند که پر واضح است هدف اصلی او پرورش و معرفی استعدادهای برتر به پرسپولیس و فوتبال ایران خواهد بود.

نکته کنایه‌آمیز اینکه تیم نوجوانان استقلال شرایط چندان خوبی را در جدول لیگ تهران ندارد و در رتبه دوازدهم قرار گرفته تا قهرمانی پرسپولیس با اتفاقی معنادار همراه شود.

تیم فوتبال پرسپولیس در رده جوانان رتبه پنجم و در رده امید جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که مدیریت رضا درویش چندان از نظر مالی نتوانسته نیازهای این تیم را برآورده کند و حدود 20 درصد به اعضای تیم پرداختی داشته است که 50 درصد نیز از قرارداد فصل قبل باقی مانده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها