کد خبر: 703029
تاریخ انتشار :

اعلام سنگین‌ترین حکم انضباطی والیبال ایران

کمیته انضباطی فدراسیون والیبال آرای خود درباره شهرآورد اردکان را اعلام کرد که همراه با محکومیت شدید خاطی ان است.

اعلام سنگین‌ترین  حکم انضباطی والیبال ایران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، هفته هفتم دور برگشت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران روز چهارشنبه هجدهم بهمن با هفت دیدار در شهرهای اردکان، تهران‌ (دو‌ مسابقه)، اصفهان، گرگان، سیرجان و رفسنجان پیگیری شد. در یکی از این دیدارها، تیم‌های چادرملو و ایفاسرام در شهرآورد اردکان به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه با حاشیه‌هایی همراه بود.

جلسه فوق العاده کمیته انضباطی خارج از برنامه عادی برای بررسی حواشی این مسابقه و برخورد جدی با عاملان و خاطیان امروز (دوشنبه 23 بهمن) با حضور وحید مرادی سرپرست فدراسیون والیبال با حضور تمامی اعضا برگزار شد و آرای زیر برای خاطیان این مسابقه اعلام شد:

«آرای کمیته انضباطی»

جلسه کمیته انضباطی فدراسیون والیبال با حضور اعضا به تاریخ 23 بهمن 1402 در وقت مقرر به منظور رسیدگی و اتخاذ تصمیم نسبت به حواشی دیدار مورخ 16 بهمن 1402 بین تیم‌های والیبال چادرملو و ایفا سرام اردکان از مسابقات لیگ برتر والیبال سال 1402 تشکیل شد.

از باشگاه چادرملو علی عطایی، مهدی کبیری پور، بهمن جهاندیده و سجاد جلوداریان با عنوان مدیرعامل، سرپرست و بازیکنان در جلسه حاضر بودند و از باشگاه ایفاسرام به‌رغم دعوت قبلی فقط عباسعلی میرحسینی سرمربی تیم در جلسه حضور داشت.

در ابتدا گزارش ناظر مسابقه که حکایت از ابراز خوشحالی میرحسینی از نتیجه بازی پس از پایان بازی و درگیری بین برخی تماشاگرها و بازیکنان داشت، قرائت گردید. در ادامه حاضرین به شرح عملکرد خود پرداختند که برخی از ایشان ضمن پذیرش رفتار غیر متعارف و غیر قابل دفاع خود مطالبی را بیان داشتند. پس از آن حاضرین به پرسش های اعضای کمیته انضباطی پاسخ دادند. سپس اعضای کمیته انضباطی بر لزوم تمرکز و خویشتن‌داری تاکید ورزیده و دیدگاه خود را مطرح کردند. مشروح مذاکرات به شرح مبسوط در صورتجلسه کمیته انضباطی مضبوط است.

در خاتمه فیلم درگیری مسابقه مورد بازبینی اعضا قرار گرفت. با اعلام ختم رسیدگی، کمیته انضباطی پس از مشورت با اعضا با استناد به ماده3 و بندهای 1و2و3 ماده 4 آئین نامه انضباطی به شرح زیر اتخاذ تصمیم کرد.

الف) باشگاه چادرملو

1-به لحاظ میزبانی و تاکید براینکه باشگاه میزبان مسئول حفظ نظم و امنیت سالن مسابقه است، باشگاه چادرملو به دو جلسه محرومیت از حضور تماشاگر در بازی خانگی و مبلغ پانصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید.

2- مهدی کبیری پور سرپرست تیم والیبال چادرملو به لحاظ برخورد فیزیکی با تماشاگر به یک جلسه محرومیت از حضور در سالن مسابقه محکوم گردید.

3-سجاد جلوداریان بازیکن، به لحاظ برخورد فیزیکی و درگیری با اعضای تیم مقابل تا پایان مسابقات لیگ برتر فصل 1402 از شرکت در مسابقات محروم و مبلغ پانصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید.

4-مهرداد بابایی، بازیکن، نظر به درگیری  و برخورد فیزیکی با اعضای تیم مقابل و یکی از اعضای تیم خود به چهار جلسه محرومیت از شرکت در مسابقات و سیصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید.

5- بهمن جهاندیده به علت برخورد غیرمتعارف و سابقه قبلی در کمیته انضباطی به دو جلسه محرومیت از حضور در مسابقات که تا پایان فصل 1402 به حالت تعلیق درمی‌آید، محکوم گردید.

ب) باشگاه ایفاسرام

1- به لحاظ ورود برخی تماشاگرهای منتسب به باشگاه ایفاسرام که با سرپرست و برخی اعضای تیم چادرملو درگیری ایجاد کرده‌اند، باشگاه ایفاسرام به یک جلسه محرومیت از حضور تماشاگر در بازی خانگی و سیصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید.

2- عباسعلی میرحسینی سرمربی ایفاسرام به لحاظ بروز رفتار هیجانی که تا حدودی فضای سالن مسابقه را تحت تاثیر قرار داده است، به یک جلسه محرومیت از حضور در مسابقه محکوم گردید.

3- حسین تهام‌پور به لحاظ برخورد فیزیکی با اعضای تیم مقابل تا پایان دور برگشت از حضور در سالن مسابقه محروم گردید.

4- محمد مهدی قانع تدارکات باشگاه به لحاظ شرکت در درگیری به دو جلسه محرومیت از حضور در سالن که تا پایان مسابقات لیگ سال1402 به حالت تعلیق درمی‌آید، محکوم گردید.

رأی صادره در بندهای 2 و 5 قسمت الف و بندهای 2 و 4 

قسمت ب قطعی و در سایر بندهای قسمت الف و ب در فرجه قانونی قابل تجدید نظرخواهی است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها