کد خبر: 706623
تاریخ انتشار :

پر امتیاز تر ین بازیکن نیم فصل لیگ ایران!

خارج از چرخه ستارگان نامدار تیم‌های مدعی، یک مهاجم ناشناخته به پر امتیاز تر ین بازیکن نیم فصل دوم تبدیل شده است.

پر امتیاز تر ین بازیکن نیم فصل لیگ ایران!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، تعجیل سوال‌برانگیز او در شروع بازی باعث شد تا داور دو بار بازی را متوقف کند و به مهاجم ملوان اخطار بدهد که نباید قبل از سوت آغاز به زمین نساجی حمله‌ور شود. اما انگار این شور و انگیزه علت دیگری داشت، او می‌خواست پنجمین گل فصل را در یک شهرآورد به ثمر برساند.

صحبت از محمدرضا سلیمانی است. نامی که اگر طرفدار پروپاقرص فوتبال باشید، چند ماه پیش با خبر محرومیت شش ماهه این بازیکن از فوتبال شنیده‌اید. علت محرومیت، فسخ غیرقانونی قرارداد با ذوب‌آهن اصفهان در ابتدای فصل و زمانی بود که او در آستانه یک تصمیم مهم و باورنکردنی قرار داشت.

با این حال بعد از فسخ قرارداد و چند وقت دوری از فوتبال، مهدی تارتار او را از تصمیم عجیبش منصرف و راضی کرد که برای گذراندن خدمت سربازی به ملوان انزلی ملحق شود. شاید همین فاصله طولانی فسخ قرارداد و امضا با ملوان بوده که باعث شده بود تا کمیته انضباطی تشخیص دهد اغواگری از سوی ملوان نبوده و آنها مستحق جریمه نیستند.

اما همین محرومیت سنگین، شوک بزرگی بر پیکره ملوانی‌ها و سرمربی این تیم بود که مهاجم نوک موردعلاقه خود را از دست می‌داد. بازیکنی فیزیکی با دوندگی بالا و البته شم گلزنی که به نظر فقط مهدی تارتار در وجنات این بازیکن 28 ساله همدانی دیده بود. سلیمانی بعد از حکم کمیته تعیین وضعیت به هر دری زد تا رضایت ذوب‌آهن را برای بخشش جلب کند و به نظر در حالی که امید چندانی برای بازگشت رای وجود نداشت، او توانست از زیر تیغ قوانین سختگیرانه جمشید نورشرق بیرون بیاید.

سلیمانی در نیم فصل اول تنها یک گل برای ملوان به ثمر رسانده بود اما در نیم فصل دوم گویی که از گور برخاسته باشد، به مرد شماره یک خط حمله انزلی‌چی‌ها تبدیل شد و در شش بازی پنج گل به ثمر رساند تا مانند تک تیرانداز حریفان قوی سپید را قلع و قمع کند.

آنچه آمار سلیمانی را شگفت‌انگیز می‌کند شباهت گل‌هایی است که او به ثمر می‌رساند: جایگیری در محوطه جریمه، ارسال زمینی از کناره‌ها به دهانه دروازه و یک ضربه نیش‌دار که توپ را به قعر دروازه حریف می‌فرستد. او به همین شکل دروازه استقلال، فولاد و البته نساجی را گشود تا هر سه حریف را با یک شگرد گزیده باشد. دو گل دیگر مهاجم ملوان از روی نقطه پنالتی برابر گل‌گهر و صنعت نفت به ثمر رسید.

محمدرضا سلیمانی با این پنج گل، 11 امتیاز برای ملوان کسب کرده است؛ دو امتیاز از استقلال و فولاد و 9 امتیاز با برتری مقابل صنعت نفت، گل‌گهر سیرجان و نساجی مازندران. این آماری است که محمدرضا سلیمانی را بالاتر از بزرگان لیگ برتر به پرامتیازترین بازیکن نیم فصل دوم تبدیل کرده است.

او حالا در شرایطی به استقبال بازی بعدی می‌رود که گلزنی مقابل پرسپولیس، این مهاجم را به مدعی جدید آقای گلی در لیگ برتر ایران تبدیل می‌کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها