کد خبر: 709754
تاریخ انتشار :

صعود دوقلوهای ایرانی - اسپانیایی به لیگ ستارگان

سعید یونسی به عنوان سرمربی در سایه الشحانیه، نقش پر رنگی در صعود این تیم به لیگ ستارگان قطر داشت.

صعود دوقلوهای ایرانی - اسپانیایی به لیگ ستارگان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال الشحانیه که پیش از این بازیکنان ایرانی زیادی را در ترکیب خود داشته است، موفق شد با پیروزی برابر المرخیه در بازی پلی آف صعود یا بقا لیگ ستارگان قطر، به دست بالاتر صعود کرده و به لیگ ستارگان بازگردد.

الشحانیه که به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به الخور در رده دوم قرار گرفت، راهی دیدار پلی آف شد و برای صعود به لیگ ستارگان، باید با تیم یازدهم لیگ بازی می‌کرد.

این تیم در تک دیدار برابر المرخیه موفق شد با نتیجه سه بر یک به پیروزی دست پیدا کند و بدین ترتیب راهی لیگ ستارگان شد تا طلسم ناکامی تیم‌های دسته دومی در بازی پلی آف مقابل تیم یازدهم لیگ ستارگان را بشکند.

برخلاف سال‌های گذشته، امسال بازیکن ایرانی در ترکیب الشحانیه حضور نداشت اما یک بازیکن ایرانی – قطری به نام مصطفی جعفری در این تیم حضور دارد. اما نکته مهم پیرامون این تیم قطری، حضور یک مربی ایرانی روی نیمکت این تیم است.

سعید یونسی که فصل قبل در قامت سرمربی الشحانیه انجام وظیفه می‌کرد، در این فصل به‌عنوان دستیار آلوارو مخیا لوپز در کادرفنی الشحانیه حضور داشت اما در واقع او را می‌توان سرمربی اصلی این تیم قطری قلمداد کرد. چرا که آلوارو لوپز پیش از این سابقه شاگردی یونسی را دارد و این مربی اسپانیایی برای دریافت مدرک پرولایسنس فیفا، می‌بایست به‌عنوان سرمربی مشغول به کار می‌شد و به همین دلیل در این فصل، نام او به‌عنوان سرمربی تیم رد شده است.

یونسی که در ابتدای فصل وظیفه تشکیل تیم را برعهده داشت، بازیکنان خوبی را به ترکیب الشحانیه اضافه کرد. فرانچسکو آنتونوچی 24 ساله و ایتالیایی که سابقه حضور در آژاکس را دارد، یکی از بازیکنان الشحانیه است. یک گلر 19 ساله و مهاجم 21 ساله هر دو با ملیت آرژانتینی، مهاجم 23 ساله سیرالئونی و... از جمله بازیکنان جوان و خارجی این تیم محسوب می‌شوند.

یک نام به نسبت مطرح دیگر نیز در ترکیب الشحانیه حضور دارد که آن، مارک مونیسا اسپانیایی است که سابقه بازی در جوانان بارسلونا را در کارنامه دارد و برای خیرونا و استوک سیتی نیز بازی کرده است. نایل میسون، بازیکن 27 ساله انگلیسی با سابقه بازی در آستون ویلا نیز دیگر خارجی این تیم است.

یونسی که سابقه طی کردن دوره مربیگری در پرتغال، اسپانیا و آمریکا را دارد، به‌عنوان سرمربی باتجربه کادرفنی الشحانیه و در ترکیب با نیروی جوانی آلوارو مخیا لوپز که هشت سال را در رده‌های پایه رئال مادرید، توانستند با تزریق نیروی جوان به این تیم قطری، آنها را به لیگ ستارگان بازگردانند، قرار گرفته است.

به هر حال می‌توان انتظار داشت که یونسی در فصل بعد به‌عنوان سرمربی الشحانیه مشغول به کار شود تا در لیگ ستارگان دوره بعد، بعد از پوریا اسبقی، شاهد حضور یک سرمربی دیگر ایرانی در لیگ قطر باشیم که در نوع خود جالب توجه است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها