کد خبر: 713820
تاریخ انتشار :

جام جهانی برانکو را در آغوش کشید!

در نزدیک‌ترین حالت ممکن، چین سرانجام جواز صعود به مرحله نهائی را کسب کرد.

جام جهانی برانکو را در آغوش کشید!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، یک ساعت بعد از شکست تلخ چین به کره‌جنوبی و در حالی که دل توی دل هواداران چینی نبود، سنگاپور سنگ تمام گذاشت و این تیم را در جایگاه دوم نگه داشت.

سنگاپور که چند روز پیش ۷ گل از کره خورده بود، این‌بار ایستادگی فوق‌العاده برابر تایلند داشت. کافی است بدانید اگر بازی ۳-۰ یا ۴-۱ می‌شد، تایلند چین را حذف می‌کرد و بالا می‌رفت اما آنچه روی اسکوربورد نقش بست، حکم به صعود چهارمین کشور پهناور جهان به مرحله نهایی می‌داد.

بازی از ساعت ۱۶ در استادیوم راجا مانگالا بانکوک آغاز شد. تایلند هفته پیش چین را متوقف کرده بود تا سرنوشت کار را در دست بگیرد. آنها آمده بودند که پر گل ببرند اما در نیمه اول فقط یک گل زدند.

گل آنها را سوفانت، ستاره ۲۱ ساله شاغل در لیگ بلژیک زد. نیمه اول به پایان رسید. با این نتیجه چین صعود می‌کرد.

تایلند که برای گل دوم تلاش می‌کرد در نیمه دوم شگفت‌زده شد. در دقیقه ۵۷ احسان فاندی از پشت محوطه جریمه دروازه حریف را گشود و بازی را یک یک کرد. کمی دل برانکو و شاگردانش آرام گرفت.

اما ۱۵ دقیقه پایانی با حملات بی‌امان تایلند همراه بود. پورامت ارجیرای در دقیقه ۷۹ زد و جارونساک در دقیقه ۸۶ گل سوم را به ثمر رساند.

تایلند یک گل دیگر می‌خواست و ۹۰+۹ به دروازه حریف کوبید اما هرچه زد به دفاع مستحکم سنگاپور و دروازه‌بان این تیم خورد که نامش برای چین آشنا خواهد ماند: حسن سانی- ۴۰ ساله!

برانکو حتی بعد از دریافت گل از کره، مشغول دفاع از نتیجه بود، انگار می‌دانست معجزه قرار است در بانکوک رخ دهد.

با این نتیجه چین و تایلند در امتیاز، تفاضل و گل زده برابر شدند. شاید خیلی‌ها تصور می‌کردند بعد از این کارت زرد محاسبه شود که تایلند اوضاع بهتری داشت اما برد در بازی رودررو، برانکو را به مرحله نهایی فرستاد.

چه صعود شیرینی برای ایوانکوویچ! حالا شاید بدانیم که چرا برانکو بعد از دریافت یک گل مقابل کره، تیمش را عقب نگه داشت تا گل دوم را نخورد، او دقیقا به همین لحظه امید بسته بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها