کد خبر: 422625
تاریخ انتشار :

قالیباف : باید بت‌پرستی قرن بیست‌ویکمی را کنار بگذاریم /تا کی مردم ما باید ضعف مدیریت ما را تحمل کنند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، «محمدباقر قالیباف» در بازدید از خانه اتحادیه (موزه مشاهیر) اظهار داشت: در آخرین روز از مسئولیتم در شهرداری مروری بر گذشته خواهم داشت و امروز خدا را شاکرم که در ابتدای مدیریتم در شهرداری تهران این شهر را با برنامه‌ای از سوی نخبگان و اندیشمندان پیش بردیم.
قالیباف افزود: وقتی مروری بر گذشته می‌کنیم این توفیق را خدا به بنده و همکارانم داد که با همت و خرد جمعی و همین‌طور مشورت با اهل فن بیش از 90درصد برنامه‌هایی را که تحت عنوان برنامه جامع نوشتیم، عملی کنیم و این برنامه‌ها امروز گام به گام تحقق پیدا کرده است که البته در این راه سختی‌های زیادی را متحمل شدیم ولی همه آن سختی‌ها برای ما لذت‌بخش بود.
وی بیان داشت:‌ هدف ما ارتقای کیفیت زندگی در بُعد مادی و معنوی برای شهروندان بود و براساس همین رویکرد برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی را در سطح شهر اجرایی کردیم.
شهردار تهران ادامه داد: به عنوان یک خدمتگزار مصمم بودم که بعضی از برنامه‌ها را اجرایی کنم تا در مدار توسعه و عدالت حرکت کرده باشیم که این راه سختی‌ها و ریسک‌های بسیاری داشت.
قالیباف بیان داشت: آن روز که در شهر تصمیم گرفته شد خیابان 15 خرداد بسته شود همه مخالف بودند و موافقی نداشت و حتی مسئولین دبیرخانه شورای امنیت ملی نیز مخالفت کردند و حتی مردم و مسئولین نیز موافق این طرح نبودند؛ فقط شهرداری با دوستان نیروی انتظامی جلسات متعددی برای اجرای این طرح داشتند.
وی افزود: در 6 دهه گذشته مرتباً منطقه 12 تخریب شد و همه برای احیای این منطقه به اندازه کافی حرف زدیم و در کاغذ نوشتیم. باید عملیات اجرایی آن از جایی شروع می‌شد.
شهردار تهران گفت: آغاز کار ما در ابتدا بستن خیابان 15 خرداد بود که با این کار در کمتر از 15 روز آنهایی که مخالف این طرح بودند و پلاکارد می‌نوشتند و شعار می‌دادند از این طرح حمایت کردند و در کمتر از 2 هفته همه پلاکاردهای مخالف تبدیل به تشویق شد.
قالیباف افزود: ما توانستیم یک تغییر نگرش در شهر ایجاد کنیم نه تغییر رویکرد و این موجب شد عادت غلط چند دهه‌ای تغییر پیدا کند.
وی ادامه داد: امروز در همه بخش‌های اقتصادی شاهد رشد هستیم به غیر از مسکن و ساخت‌وساز.
شهردار تهران افزود: در مناطق 1، 2 و 3 تهران که از مناطق مطرح در ساخت‌وساز است هم‌اکنون با رشد منفی مواجه شده است ولی بعد از 7 سال تلاش براساس شاخص بانک مرکزی تنها منطقه‌ای که رشد 2 رقمی از لحاظ مسکن و ساخت‌وساز داشته است منطقه 12 بوده است.
قالیباف بیان داشت: این پایه‌گذار یک حرکت است که حیات و زندگی را به منطقه 12 بازمی‌گرداند.
وی افزود: خیابانی که در یک روز 1.5 میلیون نفر در آن تردد می‌کند باید رویکرد انسان‌محوری در آن جاری باشد نه اینکه 150 هزار موتور و ماشین زندگی مردم را از بین ببرد.
شهردار تهران ادامه داد: امروز تملک تئاتر نصر نیز به اتمام رسید و آنجا تبدیل به موزه تئاتر خواهد شد.
قالیباف بیان داشت: امروز شاهد آن هستیم که 2 دروازه‌ قدیمی شهر تهران مانند دروازه‌ غار و دروازه حرم عبدالعظیم احیا شده است و معماری آن منحصربه‌فرد است.
وی با اشاره به اینکه ما باید بت‌پرستی قرن بیست‌ویکمی را کنار بگذاریم، گفت: تا کی مردم ما باید هزینه ناهماهنگی و ضعف مدیریت ما در ایران را تحمل کنند.
منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما