کد خبر: 605772
تاریخ انتشار :

هشدار خلیفه حفتر به ترکیه: یا جنگ یا ترک لیبی!

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خلیفه حفتر، فرمانده ارتش "ملی" لیبی در مراسمی به مناسبت شصت و نهمین سالروز استقلال لیبی گفت: تا زمانی که ارتش ترکیه در خاک ماست استقلال، آزادی، امنیت و صلح هیچ ارزشی ندارد. این دشمن اشغالگر یا با صلح یا با زور سلاح باید لیبی را ترک کند. هیچ صلحی در سایه استعمار وجود ندارد. با وجود ادامه استعمار ما سلاح به دست می‌گیریم تا با دستان خودمان صلح را بسازیم. ترکیه همچنان درحال افزایش تجهیزات در مناطق جنگی است و بر جنگ برای تحقق طمع‌ورزی‌های خود پافشاری می‌کند.

حفتر گفت: نیروهای ما جانب صلح را گرفتند و درخواست جامعه جهانی برای آتش‌بس را پاسخ گفتند به این امید که جامعه جهانی صلح را برقرار و متجاوزان را مجازات کند.

وی گفت: دوره توهمات استعمارگرانه شما به سر آمده و باید یا با صلح خارج شوید یا جنگ را بپذیرید. ترکیه و مزدورانش همچنان به جنگ ادامه می‌دهند؛ جنگی که اگر اولین گلوله در آن شلیک شد، باید برای مرگ حتمی آماده شوند.

حفتر گفت: با رصد تحرکات مزدوران ترکیه و سربازانش در نزدیکی جبهه‌های جنگ و تجهیزات و پایگاه‌ها و اتاق عملیات نظامی آن، نشانه‌های رویارویی سرنوشت‌ساز در افق دیده می‌شود.

وزارت دفاع دولت وفاق ملی لیبی پنجشنبه اعلام کرد، نیروهای حفتر تجهیزاتی را به شهر سرت و الجفره منتقل کرده‌اند و اطلاعات نشان می‌دهد افراد مسلح به شکل غیرنظامیان به مناطق اطراف طرابلس نفوذ کرده‌اند.

وزارت دفاع دولت وفاق ملی حمایت خود را از روند صلح اعلام کرد و هشدار داد که با هرگونه اقدام نظامی با جدیت مقابله خواهد شد.

از سوی دیگر فائز السراج، نخست‌وزیر دولت وفاق ملی لیبی از هیئت سازمان ملل در لیبی و نهادهای بین المللی متخصص خواست بر روند انتخابات در لیبی نظارت داشته باشند و کمک فنی ارائه کنند.

السراج گفت: مبلغی برای کمیته انتخابات اختصاص داده شده و آماده به کارگیری تمام امکانات ضروری هستیم. حمایت مالی و لجستیکی عامل مهمی است اما برای موفقیت این روند کافی نیست. مسئله نیاز به یکپارچه کردن تلاش‌ها و اتحاد نهادهای دولت و وجود یک قوه مجریه متحد دارد.

وی تأکید کرد: جامعه جهانی نباید در قبال کسی که به نتایج انتخابات احترام نمی‌گذارد یا با آن مخالف است و در روند سیاسی کارشکنی می‌کند، سهل‌انگاری کند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما