کد خبر: 611410
تاریخ انتشار :

رفع تحریم‌های انصارالله یمن توسط آمریکا + جزئیات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌ینوز، آنتونی بلینکن روز جمعه در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد از تاریخ ۱۶ فوریه، انتصاب انصارالله که گاهی به نام حوثی شناخته می‌شوند را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی تحت قانون مهاجرت و ملیت مطابق با دستورالعمل اجرایی (EO) ۱۳۲۲۴ لغو می‌کند.

وی افزود: ما به هشدارهای سازمان ملل، گروه های بشردوستانه و اعضای دو حزب کنگره گوش فرا داده‌ایم، از جمله اینکه این شناسایی، می تواند تاثیر مخربی بر دسترسی یمنی‌ها به کالاهای اساسی همچون مواد غذایی و سوخت داشته باشد.

دولت ترامپ در آخرین ماه خود انصارالله یمن را به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرد و این مساله باعث شد تا مشکلات عدیده‌ای در ارسال کمک به مردم ستمدیده این کشور و همچنین مذاکرات صلح تحت نظارت سازمان ملل متحد ایجاد شود.

بحران یمن از سال ۲۰۱۵ با تهاجم سعودی به این همسایه جنوبی آغاز شد و با گذشت ۶ سال هنوز ادامه دارد.

جو بایدن در عمل به یکی از وعده‌های انتخاباتی خود، ارائه هرگونه کمک به عملیات تهاجمی ائتلاف سعودی را متوقف و بر همین اساس هم دستور اجرایی دولت ترامپ را که تصور می کرد با اعمال فشار، ملت‌ها را به زانو در می‌آورد، لغو کرد.

وزیر خارجه بایدن ادامه داد: این لغو برای اطمینان از این است که سیاست‌های مربوطه ایالات متحده مانع کمک به کسانی که قبلاً وخیم‌ترین بحران انسانی جهان را تجربه کرده‌اند، نمی‌شود. با تمرکز بر تخفیف اوضاع انسانی در یمن، امیدواریم طرف‌های یمنی نیز بتوانند بر روی گفت‌وگو تمرکز کنند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما