کد خبر: 620279
تاریخ انتشار :

آمریکا اسارت ۶ سرباز ارمنستان توسط جمهوری آذربایجان را محکوم کرد

ایالات متحده گفت، نگران رویدادهای مرزی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان از جمله بازداشت شش سرباز ارمنستان توسط دولت باکو است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا همچنین به دو طرف تاکید کرد تا هرچه سریعتر و به صورت صلح آمیز این مناقشه مرزی را حل و فصل کنند.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده که واشنگتن هرگونه تحرک در مناطق غیر مرزبندی شده در مرزهای آذربایجان و ارمنستان را تحریک آمیز و غیر ضروری می‌داند.

آتش بس بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان با میانجی‌گری روسیه به شش هفته نبرد خونین بین نیروهای دو کشور در سال گذشته میلادی پایان داد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان سربازان ارمنستانی را به تلاش برای ورود به قلمروی این کشور متهم کرد اما وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که سربازانش داشتند در منطقه مرزی "گغارکونیک"، در شرق این کشور کارهای مهندسی انجام می‌دادند که هم مرز با جمهوری آذربایجان است.

وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که کارهای لازم را برای بازگرداندن این سربازان اسیر شده انجام می‌دهد.

نیکول پاشینیان، نخست وزیر موقت ارمنستان نیز در اظهاراتی جداگانه از ناظران بین‌المللی، از روسیه و سایر کشورها خواست تا در این بخش از مرز بین دو کشور مستقر شوند و گفت که اوضاع در منطقه متنشج است و پیشنهادش را به مقام‌های جمهوری آذربایجان ارائه کرده است.
 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما