کد خبر: 622329
تاریخ انتشار :

جلیلی: ایران آماده یک جهش بزرگ است

ایسنا/ نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: فکر می‌کنم با جهش کشور می‌توان ملت را به سطحی از رفاه، تعالی و معنویت رساند که دیگر برخی فشارها استخوان‌های مردم را خرد نکند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سعید جلیلی روز دوشنبه ۲۴ خرداد در شبکه البرز با بیان اینکه بنده چهار سال در این استان زندگی کرده و از نزدیک با ظرفیت‌های مادی و معنوی البرز آشنا شده‌ام، گفت: البرز استان شهید فهمیده است که امام او را رهبر کشور می‌خواند. استان شهیدان کلهر، آجرلو، سلطانی، شرع‌پسند و شهدای مدافع حرم.

به گزارش ایسنا، جلیلی ادامه داد:  ما امروز در آستانه یک انتخاب برای چهار سال آینده قرار داریم. این چهار سال می‌تواند به صورت روزمره بگذرد و در نهایت یک یا دو یا چند مشکل کشور حل شود. اما با یک نگاه دیگر نیز این چهار سال می‌تواند اداره شود نگاهی برای جهش کشور با احصا ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشور و غنیمت شمردن هر توانمندی که وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: استان البرز توانمندی‌های زیادی دارد، فرصت‌های بزرگی دارد که نباید نادیده گرفته شود  و باید برای همه آنها برنامه داشت تا در این چهار سال فقط استان را اداره نکرده باشیم بلکه به یک جهش دست پیدا کنیم.

وی افزود: جهش کشور بدون جهش استان‌ها، شهرها و روستاها ممکن نیست. در چهار سال آینده هر روستا باید برنامه مختص به خود را داشته باشد و هر روستا باید به یک سلول جهش کشور تبدیل شود.

جلیلی با بیان اینکه البرز توانمندی‌های بسیار زیادی در صنعت، کشاورزی و گردشگری دارد، گفت: این ظرفیت‌ها اگر مورد توجه قرار گیرد می‌تواند شهرستان‌های البرز را ارتقا دهد.

وی در ادامه به همجواری البرز با پایتخت اشاره و تصریح کرد: همجواری البرز با پایتخت و استان‌های شمالی باید منافع داشته باشد نه مشکلات. مشکلات استان‌های همجوار نباید به البرز سرریز شود و مردم از همجواری نباید ضرر کنند. این نیازمند برنامه است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: کشور در چهار سال آینده باید جهش پیدا کند. سایه مردم باید بر سر دولت باشد و قبل از دولت مردم در شناسایی توانمندی‌های استان خود و مطالبه از دولت بر استفاده بهینه از ظرفیت‌ها پیشگام شوند.

جلیلی ادامه داد: برای جهش در چهار سال آینده نیازمند برنامه، باور و اراده برای جهش از سوی مردانی بی ادعا که بدون دیده شدن برای کشور تلاش کنند است. امروز نقش شما مردم باید این باشد که چنین انسان‌های خدومی را بشناسید.

وی افزود: کمک مردم فقط پشتیبانی از کارهای خوب دولت نیست؛ تصحیح کارهای خطا در دستگاه‌های دولتی و توجه دادن دولت به ظرفیت‌های غفلت شده تا اگر کاری ناقص است دولت را متوجه کنند تا کار تکمیل شود هم جزو همین پشتیبانی است.

جلیلی اظهار کرد: ما فکر می‌کنیم امروز یک فرصت خوب برای جهش کشور وجود دارد. اگر البرز فرصت‌های خوب صنعتی، کشاورزی و گردشگری دارد برای ارتقا اینها باید برتامه‌ریزی شود. فکر می‌کنم با جهش کشور می‌توان ملت را به سطحی از رفاه، تعالی و معنویت رساند که دیگر برخی فشارها استخوان‌های مردم را خرد نکند.

جلیلی افزود: در چهار سال آینده کشور می‌تواند با برنامه‌ریزی، باور و اراده می‌تواند به چنین جهشی دست پیدا کند؛ این را براساس مطالعه ظرفیت‌های کشور و گفت و گو با اساتید، دانشجویان، صاحبان صنایع می‌گوییم. جهش ایران محتاج یک تلاش بزرگ و همگانی است. لازمه آن جهش تک تک روستاها و جهش شهرها و استان‌ها است. اگر می‌خواهیم ایران جهش پیدا کنید لازمه آن جهش استان البرز است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما