کد خبر: 632378
تاریخ انتشار :

وعده غیرتورمی برای یک میلیون مسکن

وزیر راه وشهرسازی اعلام کرد: ساخت یک میلیون مسکن در سال را با روش‌های غیرتورم‌زا تامین مالی خواهیم کرد. رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی از انتخاب روش‌های تامین مالی غیر تورم‌زا برای احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 رستم قاسمی، گفت: ما برای توسعه ساخت‌و‌ساز در کشور راهی جز توجه به تکنولوژی صنعتی‌سازی و فناوری‌های نوین در حوزه مسکن نداریم و معتقدم که با کمک تولیدکنندگان و صنعتگران بخش ساختمان به سه شاخصه مهم در این صنعت یعنی کیفیت، قیمت و سرعت دست پیدا می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هدف بزرگی در بخش مسکن پیش‌بینی شده است، گفت: این طرح با مطالعه کارشناسی و با برنامه‌ریزی آماده شده است.برخی می‌گویند که ساخت یک میلیون مسکن تورم ایجاد خواهد کرد، اما این طور نیست چراکه برای احداث این واحدها از منابع دولتی استفاده نمی‌کنیم. روش‌هایی برای تامین منابع مالی این برنامه پیش‌بینی کردیم که تورم زا نیستند.

 وی افزود: به زودی شاهد اقداماتی که در این مدت کوتاه برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال انجام شده است، خواهیم بود.در این مدت زیرساخت‌هایی برای جهش جدی تولید فراهم شده است.

قاسمی گفت: من از همه تولیدکنندگان بخش مسکن که بخش وسیعی است، می‌خواهم همت کرده و در این اقدام بزرگ پیش‌بینی شده توسط دولت مشارکت کنند.اعتقاد دارم حتماً این بخش می‌تواند به ما کمک کند و با کمک آنها اتفاقات بزرگی در بخش مسکن رخ خواهد داد.

وزیر راه وشهرسازی در حالی از استفاده از روش‌های غیرتورم‌زا در ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال خبر داده است که طیف فعال و کارشناس در بازار مسکن منتظر است تا در جریان جزئیات آن قرار بگیرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما