کد خبر: 634711
تاریخ انتشار :

شورای شهر اهرم‌های نظارتی خود را برای مقابلە با فساد بە کار گیرند

رئیس کل دادگستری استان کردستان بر لزوم پرهیز از آفت‌ها و مفاسد تاکید کرد و گفت: شورای شهر اهرم‌های نظارتی خود را برای مقابلە با فساد بە کار گیرند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی امروز (۱۹مهر) در نشست تخصصی و توجیهی قوانین و مقررات مربوط به شوراهای اسلامی شهر سنندج اظهار کرد: تعامل و همکاری شهرداری و شورای شهر سبب حل مشکلات مردم و زیباسازی فضای شهری می شود.

حجت الاسلام حسینی عنوان کرد: شهردار و شورای شهر باید وظایف خود را به درستی شناسایی کرده و با تدوین یک برنامه‌ریزی اصولی و دقیق و ترسیم چشم انداز مورد نظر بر پایه علم و با استفاده از منابع مالی شفاف و پایدار در جهت پیشبرد امور شهر اقدام کنند.

وی تاکید کرد: مصوبات شورای شهر باید بار علمی و حقوقی داشته باشد و هرگونه معاملات و توافقات شهرداری باید حتما با مشاوره حقوقی و لحاظ صرفه و صلاح شهر و شهروندان انجام گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان تعامل درون سازمانی و برون سازمانی مدیریت شهری را ضروری دانست و گفت: تعامل ضابطه‌مند و در حدود قانون مدیریت شهری با ارکان حاکمیتی در استان اعم از دستگاه اجرایی و دستگاه قضایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نقش موثری در حل مشکلات شهری خواهد داشت.

حجت الاسلام حسینی افزود: وظیفه شورای اسلامی شهر سیاست‌گذاری و نظارت است و وظیفه شهرداری اجرای این امور و نباید در کار همدیگر دخالت کنند.

رئیس کل دادگستری استان در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم پرهیز از آفت‌ها و مفاسد تاکید کرد و گفت: در مباحث مالی و هزینه کرد اعتبارات در محل خود بسیار مراقب باشید و در انتصابات در رده‌های مختلف مدیریتی با دقت و حساسیت اقدام کرده و اهرم‌های نظارتی و حفاظتی خود را برای جلوگیری از فساد فعال کنید.

حجت الاسلام حسینی در پایان ارتقای آموزش‌های حقوقی به اعضای شورای شهر را ضروری دانست و افزود: در راستای پیشگیری از فساد در مدیریت شهری در مرحله اول استانداری و فرمانداری‌ها باید وظیفه نظارتی خود را به هنگام و با حساسیت فراوان اعمال کنند.

وی افزود: البته بدیهی است دستگاه قضایی نیز در صورت مشاهده هرگونه وقوع جرم و یا ترک فعلی با قاطعیت ورود کرده و برخورد قانونی لازم را خواهد داشت.

در ادامه این جلسه، فرزاد زارعی رئیس شورای اسلامی سنندج نیز از آمادگی این شورا برای تشکیل شعبه صلح و سازش در شورای اسلامی سنندج خبر داد و افزود: اگر وظایف شورای اسلامی و شهرداری به درستی انجام شود در پیشگیری از وقوع جرم در جامعه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

همچنین انور رشیدی شهردار سنندج به تشریح برنامه‌های شهرداری در حوزه زیباسازی شهری پرداخت و یادآور شد: اصلاح مصوبه صدور پروانه برای زمین‌های قولنامه‌ای در سنندج بسیار حائز اهمیت است و دست دلالان و رانت خواران را کوتاە خواهد کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما