کد خبر: 623688
تاریخ انتشار :

اگر عرق کنیم لاغر می شویم؟

بدن برای از دست دادن چربی اضافی به چیزی بیش از تعریق نیازمند است و رژیم غذایی و نوع ورزش در تعیین میزان چربی بدن نقشی اساسی دارد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

با فرا رسیدن فصل گرم و سوزان تابستان فرار از گرما و تعریق شدید اجتناب ناپذیر است. گرچه احساس رطوبت و تعریق را دوست نداریم، اما به طور قطع با ایده کاهش چربی هنگام تعریق همراه هستیم. اما چه قدر این حرف درست است؟ آیا عرق کردن در تابستان واقعا به ما در خلاص شدن از شر چربی‌های سرسخت بدن کمک می‌کند؟

برای دریافت پاسخ روشن، برخی از حقایق و افسانه‌های موجود در این زمینه را توضیح می‌دهیم.

آیا عرق کردن در تابستان برای سلامتی مفید است؟

تعریق چه در تابستان و چه در زمستان از نظر فیزیولوژیک برای سلامتی مفید است. بدن به حدود ۲ تا ۴ میلیون غده عرق در لایه‌های زیرین پوست مجهز شده است. این غدد عرق به طور مداوم الکترولیت و آب را به سطح پوست ترشح می‌کنند.

تعریق مکانیسم بدن برای خنک شدن است یعنی هنگام عرق کردن چه به دلیل هوا و چه در طول یک جلسه ورزش بدن باید خنک شود و به دمای طبیعی بدن خود برسد. در صورت تعریق نکردن، بدن بیش از حد گرم می‌شود.

آیا تعریق در کاهش چربی‌های اضافی کمک می‌کند؟

بسیاری از متخصصان تناسب اندام و مربیان سالن‌های بدن سازی توصیه می‌کنند تمرینات سخت انجام شود که باعث تعریق فرد می‌شود، اما این لزوما به این معنی نیست هنگام تعریق چربی می‌سوزانید. تعریق هنگام تمرین یا به دلیل گرما فقط باعث می‌شود بدن کالری بسوزاند. در این فرآیند از انرژی چربی ذخیره شده در بدن استفاده می‌شود.

با این حال، همانطور که وعده بعدی را می‌خورید بدن دوباره چربی جمع می‌کند. در حالی که تعریق به طور قطع به روند کاهش وزن کمک می‌کند، اما از دست دادن چربی اضافی در بدن به چیزی بیش از تعریق نیاز دارد. رژیم غذایی و نوع ورزش در تعیین میزان چربی بدن نقش اساسی دارد.

چگونه می‌توان چربی سوزاند؟

با داشتن رژیم غذایی مناسب، عادت‌های روزمره تناسب اندام و سبک زندگی می‌توانید مقدار زیادی کالری و چربی بسوزانید و رژیم لاغری خود را با قدرت پیگیری کنید.

وقت و تلاش خود را روی تمرینات قدرتی سرمایه گذاری کنید، زیرا به شما به طور همزمان در کاهش وزن و افزایش عضلات کمک می‌کند. با گذشت زمان شاهد کاهش چشمگیر چربی در بدن نیز خواهید بود. داشتن یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین انرژی را برای مدت طولانی تری حفظ می‌کند که یکی از موثرترین راه‌ها برای ساخت و تقویت عضلات همراه با از دست دادن چربی است.

مقدار زیادی آب بنوشید، زیرا باعث سیری برای مدت زمان طولانی تری می‌شود و کالری اضافی را نیز از بین می‌برد. در این روند از خوردن غذا‌های چرب خودداری کنید، زیرا احتمال می‌رود روند سلامتی شما نزولی شود در عوض سراغ چربی‌های سالم سرشار از مواد مغذی بروید.

منبع: صداوسیما

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما